Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

ŚWIAT

WYŻSZE PRZYCHODY, MNIEJSZY ZYSK BANK OF AMERICA

Ponad 3-procentowym wzrostem kursu akcji przyjęli inwestorzy wyniki drugiego pod względem wielkości aktywów amerykańskiego banku – Bank of America.

WYŻSZE PRZYCHODY, MNIEJSZY ZYSK BANK OF AMERICA

Bank z Charlotte pochwalił się w pierwszym kwartale 2022 roku lekkim, bo 2-procentowym wzrostem przychodów do kwoty 23 mld 200 mln dolarów. Natomiast zyski banku okazały się nieco wyższe od oczekiwań, jednak o 12 procent niższe niż przed rokiem. W pierwszych trzech miesiącach 2022 roku bank zarobił na czysto 7 mld 100 mln dolarów. O miliard mniej niż przed rokiem.


Jak napisał przy okazji wyników dyrektor finansowy banku Alastair Borthwick, wyniki za pierwszy kwartał były dobre pomimo trudnych rynków i dużej zmienności na rynkach. Jakość aktywów banku nadal utrzymywała się na wysokim poziomie a rezerwa na złe kredyty okazała się o blisko połowę niższa niż wcześniej szacowano.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Ogromne zyski Sunex - wyższe o ponad 450% r/r.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jakie skutki może mieć zapowiadany nowy podatek i jak wpłynie na kondycję polskich przedsiębiorstw brak pieniędzy z KPO rozmawiała Natalia Gorzelnik z...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Lubawy rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Marcinem Kubicą, prezesem Lubawa s.a.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Słabną nastroje w polskiej gospodarce. O tym rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Dariuszem Blocherem, członkiem rady nadzorczej Budimex s.a.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: