Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

WYŻSZE PODATKI W WARSZAWIE

Będą wyższe podatki w Warszawie – nawet o 12%.

WYŻSZE PODATKI W WARSZAWIE

W stolicy wzrosną podatki od nieruchomości. Pytanie o ile. Władze miasta zamierzają zwiększyć stawki za metr kwadratowy powierzchni lokali i gruntów. Według projektu uchwały, podwyżka w 2023 roku wyniesie 12 procent, czyli o maksymalną stawkę ustalaną na podstawie średniorocznej inflacji, co ma zapewnić wzrost dochodów w budżecie o 115 milionów złotych. Dziś Rada Warszawy ma głosować w tej sprawie.

Przedsiębiorcy zapłacą za 1 mkw. 28 zł 78 gr. Co oznacza wzrost o 3 złote i 4 grosze w stosunku do obecnej stawki.

CZYTAJ TEŻ: INFLACJA BAZOWA W PAŹDZIERNIKU NA REKORDOWYM POZIOMIE (ROZMOWA)

Zgodnie z projektem za 1 mkw. powierzchni mieszkania trzeba będzie zapłacić 1 zł, to jest o 11 gr więcej niż w tym roku.

Wzrośnie także podatek gruntowy. W przyszłym roku ma wynieść 1 złoty i 16 groszy za metr kwadratowy dla gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Dla pozostałych gruntów będzie to 61 groszy.

Wzrosną również m.in. podatek od psa (do 150 złotych) czy opłata targowa. Oczywiście, o ile Rada Warszawy zaakceptuje projekt uchwały.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WYŻSZE PODATKI W WARSZAWIE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: