Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

CENY

WYŻSZE CENY PRĄDU DOPIERO ZA ROK

Wyższe ceny prądu będą nieuniknione w 2024 roku.

WYŻSZE CENY PRĄDU
foto: pexels.com

Zamrożenie cen prądu nie uchroni nas przed podwyżkami cen energii. Jak przyznaje prezes Urzędu Regulacji Energetyki (URE) Rafał Gawin, odłożona w czasie podwyżka rachunków za energię elektryczną dla odbiorców chronionych wydaje się nieunikniona w 2024 r.

W felietonie dla „Business Insider Polska”, szef URE uspokaja jednak, że z dużym prawdopodobieństwem podwyżka będzie niższa, niż gdyby została wprowadzona od najbliższego roku w oparciu o aktualne warunki rynkowe.

CZYTAJ TEŻ: FOTOWOLTAIKA DLA WSPÓLNOT I SPÓŁDZIELNI

Wszystko będzie zależeć od sytuacji na rynku paliw, a właściwie gazu, która dziś jest niestabilna i nieprzewidywalna. Jeśli Europie uda się zdywersyfikować dostawy paliwa gazowego, przede wszystkim w postaci płynnego LNG, to ceny powinny spaść, a przede wszystkim się ustabilizować. Co jednak nie oznacza, że podwyżki nie będzie.  Jednak nawet przy tych optymistycznych założeniach podwyżka rachunków za energię elektryczną w 2024 r. wydaje się nieunikniona – dodał Gawin.

Przypomnijmy, że ceny energii elektrycznej dla gospodarstw domowych na przyszły rok ustawowo zostały zamrożone do poziomu 693 zł za megawatogodzinę przy rocznym zużyciu do 2000 kilowatogodzin. Do tej ceny trzeba jednak jeszcze doliczyć VAT i akcyzę oraz opłaty dystrybucyjne.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WYŻSZE CENY PRĄDU DOPIERO ZA ROK

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Rafineryjna marża Orlenu znowu rośnie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że nastąpił trzeci z rzędu spadek rocznej dynamiki cen konsumpcyjnych i Inflacja HICP w strefie euro wyniosła osiem i pół procent rok...

INNE

Inflacja w Turcji wyhamowuje już drugi miesiąc.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy obniżka zapowiadana przez rząd pomoże piekarniom rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Grzegorzem Putką, prezesem zarządu Piekarni Putka.

%d bloggers like this: