Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WYŻSZA DYWIDENDA OD FORDA

DYWIDENDA OD FORDA

Ford publikuje bardzo dobre wyniki za czwarty kwartał, podwyższa szacunki na ten rok i zapowiada wypłatę specjalnej dodatkowej dywidendy w wysokości 18 centów. Dawno ten producent samochodów nie przekazywał tak dużo dobrych informacji. Po publikacji raportu akcje spółki w notowaniach przed sesyjnych rosły nawet o 6 proc.

Zacznijmy od prezentacji najważniejszych danych z raportu za czwarty kwartał. Motoryzacyjna spółka z Detroit przebiła w nim najśmielsze oczekiwania rynków. Ford podał bowiem, że w ostatnich miesiącach ubiegłego roku wypracował 29 centów na akcje przy oczekiwaniu rynków na poziomie 14 centów. Z kolei przychody spółki wyniosły w tym czasie ponad 43 mld dolarów. Konsensus był niższy aż o 3 mld dolarów.

CZYTAJ TEŻ: SPÓŁKI MEDYCZNE DAŁY WZROSTY NA WALL STREET

Producent samochodów poniósł też prognozę na ten rok. Nowe szacunki zakładają skorygowany zysk przed opłaceniem odsetek i podatków na poziomie od 10 do 12 mld dolarów. Rynki spodziewały się gorszych szacunków oscylujących w granicy od 9 do 11 mld dolarów.

Ford poinformował też, że prócz regularnej dywidendy wynoszącej 15 centów, wypłaci w tym roku dodatkową w wysokości 18 centów na akcje.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WYŻSZA DYWIDENDA OD FORDA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...