Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WYSTĄPIENIE J. POWELLA PRZED KONGRESEM

Fed wierzy, że wzrost inflacji jest przejściowy i napędza ją najszybsze od dziesięcioleci tempo wzrostu gospodarczego – to fragment tekstu wystąpienia Jerome’a Powella przewodniczącego Rezerwy Federalnej, czyli amerykańskiego banku centralnego przed kongresem. Wystąpienie odbędzie się wieczorem, o 20:00 polskiego czasu.

WYSTĄPIENIE J. POWELLA PRZED KONGRESEM

Powell wystąpi przed podkomisją House Select Subcommittee on the Coronavirus Crisis, która zbiera się ws. programów pożyczek awaryjnych i bieżącej polityki Fed. W wystąpieniu, którego pełną treść można przeczytać na oficjalnej stronie rezerwy federalnej Powell podkreśla m. in., że wskaźniki aktywności gospodarczej i zatrudnienia nadal się umacniają, a realny PKB w tym roku wydaje się osiągać najszybsze tempo wzrostu od dziesięcioleci. Sektory najbardziej dotknięte pandemią pozostają słabe, ale wykazują poprawę. W ocenie Szefa Fed, inflacja wzrosła znacząco w ostatnich miesiącach, co jest efektem niskiej bazy, a także drożejących paliw, wzrostu konsumpcji w trakcie odmrażania gospodarki i zerwanych łańcuchów dostaw, które spowodowały dodatkowy wzrost kosztów. Gdy te przejściowe czynniki osłabną, Fed oczekuje, spadku inflacji w pobliżu naszego długoterminowego celu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Przewodniczący amerykańskiej rezerwy federalnej Jerome Powell potwierdził, że Fed nie zawaha się podnosić stóp, dopóki inflacja nie spadnie.

ŚWIAT

A za oceanem senat zatwierdził kandydaturę Jerome'a Powella na drugą kadencję jako szefa amerykańskiej rezerwy federalnej.

ŚWIAT

Chiny także mierzą się z wyższą niż zakładano inflacją. Zgodnie z dzisiejszym odczytem w kwietniu ceny towarów i usług wzrosły o 2.1% r/r a...

ŚWIAT

Dziś o godzinie 14.30 poznamy kwietniowe dane dotyczące inflacji konsumenckiej w USA. Według prognoz wyniesie ona do 8,1% rok do roku.

%d bloggers like this: