Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WYSTĄPIENIE J. POWELLA PRZED KONGRESEM

Fed wierzy, że wzrost inflacji jest przejściowy i napędza ją najszybsze od dziesięcioleci tempo wzrostu gospodarczego – to fragment tekstu wystąpienia Jerome’a Powella przewodniczącego Rezerwy Federalnej, czyli amerykańskiego banku centralnego przed kongresem. Wystąpienie odbędzie się wieczorem, o 20:00 polskiego czasu.

WYSTĄPIENIE J. POWELLA PRZED KONGRESEM

Powell wystąpi przed podkomisją House Select Subcommittee on the Coronavirus Crisis, która zbiera się ws. programów pożyczek awaryjnych i bieżącej polityki Fed. W wystąpieniu, którego pełną treść można przeczytać na oficjalnej stronie rezerwy federalnej Powell podkreśla m. in., że wskaźniki aktywności gospodarczej i zatrudnienia nadal się umacniają, a realny PKB w tym roku wydaje się osiągać najszybsze tempo wzrostu od dziesięcioleci.

Sektory najbardziej dotknięte pandemią pozostają słabe, ale wykazują poprawę. W ocenie Szefa Fed, inflacja wzrosła znacząco w ostatnich miesiącach, co jest efektem niskiej bazy, a także drożejących paliw, wzrostu konsumpcji w trakcie odmrażania gospodarki i zerwanych łańcuchów dostaw, które spowodowały dodatkowy wzrost kosztów. Gdy te przejściowe czynniki osłabną, Fed oczekuje, spadku inflacji w pobliżu naszego długoterminowego celu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że codzienne zakupy w sklepach podrożały średnio o 19,1 procent rok do roku (jak wynika z raportu UCE Research i wyższych szkół...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co przyczyniło się do tego, że nowych pieniędzy w polskiej gospodarce przybywa mniej rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z prof. Marianem Nogą...

FINANSE OSOBISTE

Pieniędzy w Polsce przybywa najwolniej od września 2017 roku. To dobra wiadomość dla zmęczonych inflacją — wyraźnie ubywa paliwa do wzrostu cen.

FINANSE OSOBISTE

Kończy się paliwo dla inflacji. Pieniędzy w Polsce przybywa najwolniej od września 2017 roku - wynika z opublikowanych dziś danych NBP.

%d bloggers like this: