Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WYSOKA ZMIENNOŚĆ NA WALL STREET

WALL STREET NA ZIELONO

Inwestorzy na całym świecie czekają na decyzję amerykańskiego nadzoru w sprawie wydania zgody na ETF oparty na bitcoinie. A dziś najważniejszą informacją w kalendarzu jest publikacja protokołu po ostatnim posiedzeniu Komitetu Otwartego rynku. Kolejna decyzja w sprawie stóp już 31 stycznia. Na koniec wczorajszej sesji indeksy nie odnotowały większych zmian, ale w handlu konkretnymi spółkami zmienność była wyjątkowo wysoka.

Gośćmi zamknięcia sesji na nowojorskiej giełdzie byli przedstawiciele SoFi – amerykańskiego banku internetowego z siedzibą w San Francisco, który oferuje jednocześnie produkty finansowe, m.in. ETFy.

CZYTAJ TEŻ: BYD POKONAŁ TESLĘ. CZY BĘDZIE LIDEREM?

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Merck, która zyskała 3.89% po informacji o planowanym na ten rok zgłoszeniu do rejestracji eksperymentalnej szczepionki antynowotworowej m.in. przeciwko czerniakowi skóry.

Najsłabiej wypadła spółka Intel która spadła 4.88%, podobnie jak akcje innych producentów chipów, po tym, jak holenderski producent sprzętu do produkcji półprzewodników ASML oświadczył, że na polecenie holenderskiego rządu ograniczy dostawy niektórych technologii do Chin.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka Moderna, która zyskała 13.12% po podniesieniu ceny docelowej przez analityków Oppenheimera i na fali wiary w to, że ​​do 2026 r. firma będzie miała na rynku pięć nowych produktów.

Największe straty zanotowała spłółka Norwegian, która była pod kreską 8.58%. Analitycy postrzegają ten spadek jako odpowiedź na wzrost napięć na trasie cieśniny Adeńskiej i Morza Czerwonego.

W trakcie sesji Bitcoin utrzymał poziom ponad 45 000 USD. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd – ma do 10 stycznia – wydać decyzję w sprawie co najmniej jednego z wcześniejszych wniosków o kasowe fundusze ETF Bitcoin.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WYSOKA ZMIENNOŚĆ NA WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Więcej dróg i autostrad objętych będzie opłatami - rząd rozpoczął pracę nad nowelizacją odpowiedniego rozporządzenia, które ma być gotowe w trzecim kwartale.

USA

Intel wycofuje się z głośno zapowiadanych inwestycji w Europie. Czy zagrożona może być też fabryka półprzewodników, która miała powstać pod Wrocławiem?

WĘGRY

Ukraina zamknęła tranzyt rosyjskiej ropy przez swoje terytorium. A to oznacza poważny problem dla Węgier, które są uzależnione od surowca dostarczanego przez Łukoil. Wiktor...

INNE

Dziś superkumulacja raportów na amerykańskim rynku akcji. Swoje raporty ogłoszą dziś m.in. Tesla, Microsoft czy Alphabet.