Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WYSOKA ZMIENNOŚĆ NA WALL STREET

SPADKI NA WALL STREET

Inwestorzy na całym świecie czekają na decyzję amerykańskiego nadzoru w sprawie wydania zgody na ETF oparty na bitcoinie. A dziś najważniejszą informacją w kalendarzu jest publikacja protokołu po ostatnim posiedzeniu Komitetu Otwartego rynku. Kolejna decyzja w sprawie stóp już 31 stycznia. Na koniec wczorajszej sesji indeksy nie odnotowały większych zmian, ale w handlu konkretnymi spółkami zmienność była wyjątkowo wysoka.

Gośćmi zamknięcia sesji na nowojorskiej giełdzie byli przedstawiciele SoFi – amerykańskiego banku internetowego z siedzibą w San Francisco, który oferuje jednocześnie produkty finansowe, m.in. ETFy.

CZYTAJ TEŻ: BYD POKONAŁ TESLĘ. CZY BĘDZIE LIDEREM?

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Merck, która zyskała 3.89% po informacji o planowanym na ten rok zgłoszeniu do rejestracji eksperymentalnej szczepionki antynowotworowej m.in. przeciwko czerniakowi skóry.

Najsłabiej wypadła spółka Intel która spadła 4.88%, podobnie jak akcje innych producentów chipów, po tym, jak holenderski producent sprzętu do produkcji półprzewodników ASML oświadczył, że na polecenie holenderskiego rządu ograniczy dostawy niektórych technologii do Chin.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka Moderna, która zyskała 13.12% po podniesieniu ceny docelowej przez analityków Oppenheimera i na fali wiary w to, że ​​do 2026 r. firma będzie miała na rynku pięć nowych produktów.

Największe straty zanotowała spłółka Norwegian, która była pod kreską 8.58%. Analitycy postrzegają ten spadek jako odpowiedź na wzrost napięć na trasie cieśniny Adeńskiej i Morza Czerwonego.

W trakcie sesji Bitcoin utrzymał poziom ponad 45 000 USD. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd – ma do 10 stycznia – wydać decyzję w sprawie co najmniej jednego z wcześniejszych wniosków o kasowe fundusze ETF Bitcoin.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WYSOKA ZMIENNOŚĆ NA WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...