Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GOSPODARKA

WYNIKI THYSSENKRUPP ROZCZAROWAŁY

Wyniki ThyssenKrupp za ostatni kwartał okazały się gorsze od oczekiwań.

WYNIKI THYSSENKRUPP
źródło: YT/thyssenkrupp

Spadkiem zysków zakończył ostatni kwartał 2022 r. Niemiecki potentat przemysłowy Thyssenkrupp AG. To efekt mniejszego zapotrzebowania na stal i spadków cen na globalnych rynkach.

Firma z Essen odnotowała 75 mln euro zysku netto w porównaniu do 106 mln euro rok wcześniej, mimo że niemieckiej firmie udało sie utrzymać kwartalne przychody na poziomie nieco ponad 9 mld euro.

CZYTAJ TEŻ: NAJLEPSZA W HISTORII SESJA SPÓŁKI WOJAS. DLACZEGO?

Jak tłumaczy firma segment stali Thyssenkrupp w Europie nieznacznie odczuł spadki cen, wyhamowanie nastąpiło jednak w zamówieniach z przemysłu motoryzacyjnego, który borykał się z ograniczonymi dostawy półprzewodników, co odbiło się na produkcji aut na starym kontynencie.

ThyssenKrupp jest jednym z największych na świecie producentów stali. Firma powstała w 1999 r. z połączenia koncernów Thyssen oraz Krupp.
Po słabszych od oczekiwań wynikach kwartalnych kurs akcji niemieckiej spółki spada dzisiaj o ponad 5 proc.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

USA

Nvidia znowu to zrobiła. Amerykański producent kart graficznych i półprzewodników wykorzystywanych ostatnio do rozwoju sztucznej inteligencji ponownie przebił rynkowe oczekiwania. Już teraz Nvidia określana...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach dotyczących danych z budowlanki rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Dariuszem Blocherem, prezesem Grupy Unibep.