Connect with us

Hi, what are you looking for?

RYNKI

WYNIKI PGE LEPSZE OD PROGNOZ

Wyniki poprawiła największa rodzima spółka energetyczna PGE
Grupa szacuje, że miała w pierwszym kwartale 2021 roku ok. 2 mld 206 mln zł zysku EBITDA wobec 1 mld 900 mln zł jakich oczekiwał rynek.

PGE siedziba
PGE siedziba

Skonsolidowany zysk netto wyniósł w tym czasie ok. 808 mln zł i był około 20 procent wyższy niż przewidywali analitycy.
Przypomnijmy, że przed rokiem zysk netto grupy PGE, przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej, wyniósł 432 mln zł, a EBITDA wyniosła 1 mld 770 mln zł.

Spółka podała że w pierwszych trzech miesiącach 2021 roku EBITDA w energetyce konwencjonalnej wyniosła 511 mln zł, w ciepłownictwie 510 mln zł, w dystrybucji 658 mln zł, w obrocie 352 mln zł, a w energetyce odnawialnej 193 mln zł.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.