Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

WYNIKI PGE LEPSZE OD PROGNOZ

Wyniki PGE – największej rodzimej spółki energetycznej.
Grupa szacuje, że miała w pierwszym kwartale 2021 roku ok. 2 mld 206 mln zł zysku EBITDA wobec 1 mld 900 mln zł jakich oczekiwał rynek.

WYNIKI PGE 2021
PGE siedziba

Skonsolidowany zysk netto wyniósł w tym czasie ok. 808 mln zł i był około 20 procent wyższy niż przewidywali analitycy.
Przypomnijmy, że przed rokiem zysk netto grupy PGE, przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej, wyniósł 432 mln zł, a EBITDA wyniosła 1 mld 770 mln zł.

WYNIKI PGE

Spółka podała że w pierwszych trzech miesiącach 2021 roku EBITDA w energetyce konwencjonalnej wyniosła 511 mln zł, w ciepłownictwie 510 mln zł, w dystrybucji 658 mln zł, w obrocie 352 mln zł, a w energetyce odnawialnej 193 mln zł.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Aż 20 proc. w tym tygodniu stracili posiadacze akcji CCC. Kurs największego detalisty obuwniczego w Polsce - do CCC należy prawie 1/5 rynku -...

GPW

Jutro na rynku NewConnect zadebiutuje kolejna gamingowa spółka - Hydra Games. To już drugie podejście tego producenta gier do rynku giełdowego.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

RYNKI

Polska Grupa Energetyczna planuje mega emisję akcji z której chce pozyskać aż 3 mld zł. Pozyskane pieniądze maja iść na m.in. na dekarbonizację oraz...