Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

WYNIKI ORANGE LEPSZE OD OCZEKIWAŃ RYNKU

Wyniki Orange lepsze od oczekiwań – wynika z z dzisiejszej publikacji spółki.

WYNIKI ORANGE LEPSZE

Tuż po zamknięciu sesji na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych swoje wyniki za trzeci kwartał opublikował Orange. W trzecim kwartale 2022 roku spółka osiągnęła 193 miliony złotych zysku netto i były to wynik lepszy od oczekiwań rynku, który zakładał, że Orange wypracuje niecałe 184 mln zysku.

Przed rokiem Orange miał ponad półtora miliarda zł zysku netto, ale wtedy wynik został powiększony przez jednorazowy zysk w wysokości 1.4 miliarda zł, który był związany ze sprzedażą 50 procent udziałów w spółce Światłowód Inwestycje.

Jeśli jednak wyłączymy tą transakcję to zysk w trzecim kwartale 2022 roku był wyższy o ponad 8 proc do zysku wypracowanego przez Orange w trzecim kwartale ubiegłego roku.

CZYTAJ TEŻ: BANK MILLENNIUM Z MILIARDOWĄ STRATĄ

Również przychody spółki były wyższe od oczekiwań rynku. Ten zakładał konsensus na poziomie 3 miliardów tymczasem Orange poinformowało, że osiągnął 3.1 miliarda przychodu. Jest to więcej o ponad 8 proc od oczekiwań analityków.

W minionym kwartale Orange Polska przybyło netto 234 tys. kart SIM w segmencie komórkowych usług abonamentowych. Zaś w segmencie usług pre-paid operator stracił netto 140 tys. kart SIM.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WYNIKI ORANGE LEPSZE OD OCZEKIWAŃ RYNKU

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O kryzysie w budowlance i w produkcji budowlano-montażowej oraz przede wszystkim na rynku drewna rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Markiem Kubiakiem, prezydentem Polskiej...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co mówi raport BIEC rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesor Marią Drozdowicz-Bieć z Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC).

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O protestach w Chinach i o polityce zero covid rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Ziółkiem, prezesem Amber Global Consulting, wykładowcą studiów chińskich...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co w tym momencie determinuje sytuację na rynku walut rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jackiem Maliszewskim, głównym ekonomistą w Niezależnym Domu...

%d bloggers like this: