Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

WYNIKI NEWAGU GORSZE NIŻ ROK TEMU

Wyniki Newagu znacznie gorsze od oczekiwań.

WYNIKI NEWAGU
foto: newag.pl

Grupa Newag szacuje, że po trzech kwartałach 2022 roku miała prawie 60 mln zł EBITDA, co oznacza spadek o 52,6 proc. rok do roku.

Po trzech kwartałach spółka odnotowała zysk netto w wysokości 996 tys. zł, podczas gdy w analogicznym okresie roku poprzedniego mogła pochwalić się zyskiem wysokości prawie 71 milionów złotych.

Spółka podała, że wywołana przez Rosję wojna negatywnie oddziałuje na działalność grupy, powodując ograniczenia w dostępności materiałów i komponentów, zaburzenia w łańcuchach dostaw, niekontrolowany wzrost cen paliw i energii, a przede wszystkim osłabienie złotego w stosunku do EUR i dolara, co bezpośrednio przyczyniło się do wzrostu kosztów materiałowych oraz obniżenia marży.

CZYTAJ TEŻ: DOBRE WYNIKI PCC ROKITY

Na wyniki wpływ miały też: harmonogram realizowanych projektów i wynikający z niego terminarz sprzedaży pojazdów w analizowanym okresie, w tym szczególnie przesunięcie w sprzedaży lokomotyw DRAGON dla PKP Cargo na ostatnie tygodnie tego roku.

Poza tym negatywy wpływ na wyniki spółki mają podniesione stopy procentowe co przełożyło się na koszty finansowe spółki.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WYNIKI NEWAGU GORSZE NIŻ ROK TEMU

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: