Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WYNIKI NETFLIXA ZA 2Q21

Zyski gorsze od oczekiwań, ale dochody lepsze niż zakładano – tak przedstawiają się wyniki Netflixa za 2 kwartał.

Zysk na akcję w drugim kwartale wyniósł 2,97 USD. . Rynek spodziewał się ponad 3 dolarów za akcję. Z kolei przychody spółki przekroczyły 7.34 mld dolarów – szacunki były niższe i zakładały poziom 7.32 mld dolarów.

Liczba płatnych abonentów Netlifix na świecie wzrosła w II kwartale o 1,5 mln,
do poziomu ponad 209 mln osób – te dane pozytywnie zaskoczyły rynek. W trzecim kwartale Netflix prognozuje wzrost liczby abonentów o 3,5 miliona osób.

Netflix potwierdził, też że będzie się rozwijał w branży gamingowej. Początkowo zamierza skupić się na grach mobilnych, które będą dostępne dla abonentów bez dodatkowych opłat.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Akcje Intel Corp. spadły o ponad 9 proc. podczas handlu posesyjnego po tym, jak przychody producenta chipów spadły w trzecim kwartale poniżej szacunków Wall...

ŚWIAT

Rekordowe wyniki Tesli w III kwartale. Zysk na akcję wyniósł 1,86$, analitycy oczekiwali zysku w wysokości 1,52$.

SUROWCE

Grupa Lotos szacuje, że jej oczyszczona EBITDA LIFO w trzecim kwartale tego roku sięgnęła 1,15 mld zł, a zysk netto ukształtował 0,81 mld zł.

RYNKI

Lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne pokazał Netflix. Zysk na akcję platformy streamingowej wyniósł 3,19 dolarów, wobec konsensusu na poziomie 2,56. W efekcie akcje spółki...