Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

WYNIKI MILLENNIUM POWYŻEJ OCZEKIWAŃ

WYNIKI MILLENNIUM

Rozpoczął się sezon wynikowy na warszawskiej giełdzie. Jako pierwszy swoje wyniki pokazał bank Millennium. Zysk spółki w czwartym kwartale wyniósł 115 mln zł. Wynik jest lepszy od oczekiwań analityków, ale zarazem aż o 135 mln zł gorszy od tego co Millennium raportowało po czwartym kwartale 2022 roku.

Analitycy ankietowani przez PAP Biznes zakładali, że bank pokaże wynik w przedziale od 83 mld do 121 mln zł. Wynik odsetkowy banku wyniósł w czwartym kwartale ponad 1 miliard 280 mln zł i był 4 proc. poniżej oczekiwań.

CZYTAJ TEŻ: PROGRAM KOLEJOWY: 80 MLD NA BUDOWĘ NOWYCH TRAS (ROZMOWA)

W całym ubiegłym roku, zysk netto Millennium wyniósł 576 mln zł. Decydujący wpływ na wyniki banku miały koszty związane z walutowymi kredytami hipotecznymi. Tylko w czwartym kwartale osiągnęły one poziom 778 mln zł po podatku, podczas gdy w całym 2023 roku wyniosły ponad 3 miliardy 338 mln zł, co oznacza wzrost rok do roku aż o 41 proc.

Z opublikowanego raportu wynika, że bank zarobił 4 proc. mniej niż oczekiwano na swojej podstawowej działalności, czyli odsetkach od udzielonych kredytów.
Rynki obstawiały że spółka zaraportuje ponad 1 mld 330 mln zł. Tym czasem bank pokazał wynik odsetkowy na poziomie 1 miliarda 284 mln zł.

Ostateczne wyniki finansowe bank poda 28 lutego.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WYNIKI MILLENNIUM POWYŻEJ OCZEKIWAŃ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy czeka nas szok cenowy w stawkach za energię rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Wojciechem Jakóbikiem, redaktorem naczelnym biznesalert.pl.

EUROPA

Właściciel sieci sklepów Żabka, amerykański fundusz CVC Capital Partners ogłosił zamiar wejścia na giełdę w Amsterdamie. Oferta ma objąć akcje nowej emisji – cel...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak rozliczyć zyski z inwestycji kapitałowych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Piotrem Juszczykiem, gł. doradcą podatkowym w inFakcie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy rozbudowa lotnisk Chopina oraz Modlin ma sens i czy może ona zastąpić powstanie CPK, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem...