Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

WYNIKI LPP PONIŻEJ OCZEKIWAŃ

WYNIKI LPP
marka LPP

LPP, największa rodzima firma odzieżowa raczej nie porwie dziś inwestorów swoimi wynikami za trzeci kwartał roku obrachunkowego 2023/24. Zarówno zysk jak przychody okazały się niższe od oczekiwań rynku.

Zysk netto firmy z Trójmiasta wyniósł 576 mln zł – to co prawda aż o 45 proc. więcej niż rok temu, ale o 7 proc. mniej niż to co prognozowali analitycy. Kwartalne przychody wyniosły natomiast 4 mld 250 mln zł, czyli również 7 proc. mniej niż rynkowa prognoza.

CZYTAJ TEŻ: WZROSTY NA WALL STREET

A czego mogą spodziewać się inwestorzy po ostatnim kwartale w wykonaniu LPP? Spółka podała, że oczekuje pozytywnego efektu Black Friday, perspektywy IV kwartału są dobre, obserwuje też kilkunastoprocentowe wzrosty sprzedaży online oraz dwucyfrowe dynamiki sprzedaży w sklepach stacjonarnych.

LPP to właściciel m.in. takich odzieżowych marek jak Reserved, House czy Mohito.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WYNIKI LPP PONIŻEJ OCZEKIWAŃ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

American Express zanotował bardzo udany drugi kwartał. Spółka pod względem zysku netto przebiła zarówno oczekiwania analityków jak i wyniki sprzed roku. Mimo to nowojorska...

CYBERBEZPIECZEŃSTWO

Wizz Air nie ląduje i nie startuje na Okęciu, londyńska giełda nie jest w stanie nadawać komunikatów, latać przestało szereg linii lotniczych w Azji....

GPW

W tym tygodniu zdecydowanie przybyło niedźwiedzi na warszawskim parkiecie. Z kolei pogłowie byków pozostaje praktycznie bez zmian od ubiegłotygodniowego badania inwestorów indywidualnych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O najnowszych danych dotyczących polskiej gospodarki rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesorem Witoldem Orłowskim, gł. doradcą w PwC.