Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GIEŁDA

WYNIKI JSW POWYŻEJ OCZEKIWAŃ

WYNIKI JSW POWYŻEJ OCZEKIWAŃ
źródło: JSW

Po zamknięciu sesji swoje wyniki za pierwszy kwartał pokazała Jastrzębska Spółka Węglowa. Opublikowany liczby są lepsze od oczekiwań analityków.

EBITDA spółki, czyli dane, na które inwestorzy zwracają szczególną uwagę wyniosła 1 miliard 956 milionów złotych.

Tymczasem analitycy ankietowani przez PAP obstawiali, że EBITDA będzie się wahała od 1 miliarda 490 milionów złotych do 1 miliarda 870 milionów złotych.

Również zysk jednostki dominującej był lepszy do oczekiwań rynków i wyniósł 1 miliard 268 milionów złotych.

Przychody JSW wyniosły w pierwszym kwartale ponad 4 miliardy 450 milionów zł. Jak wynika z raportu spółki, w pierwszym kwartale średnia cena koksu wyniosła prawie 1,590 zł i była niższa o prawie 20 rok do roku.

Spółka wydała w pierwszym kwartale ponad 790 mln zł na inwestycje i wynik też jest wyższy aż o ponad 72% w porównaniu do pierwszego kwartału roku ubiegłego.

WYNIKI JSW POWYŻEJ OCZEKIWAŃ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell skrytykował dzisiaj oczekiwania rynku, który spodziewa się przyszłych agresywnych obniżek stóp procentowych. Rynek zareagował na to zupełnie odwrotnie niż...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

ZUS

"Przedsiębiorcze matki" będą miały problem ze zdobyciem wyższego zasiłku macierzyńskiego – otwierając działalność gospodarczą. >> Najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego – może być jednak kłopotem...

NBP

Prawo i Sprawiedliwość murem za prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim.

%d bloggers like this: