Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

WYNIKI GPW ZA 3Q ZGODNE Z OCZEKIWANIAMI

Zysk netto grupy GPW w III kwartale wzrósł o 13% i wyniósł 36 mln zł i jest zgodny z oczekiwaniami ekonomistów.

Przychody grupy GPW wzrosły rdr o niespełna 2 procent.
W opcenie spółki czynnikiem determinującym trend wzrostowy giełdy i tegorocznych przychodów była pandemia wirusa SARS-CoV-2 powodująca z jednej strony niepewność i dużą zmienność na rynkach, a z drugiej strony uwarunkowania makroekonomiczne, które wpłynęły na wzrost zainteresowania inwestorów rynkiem kapitałowym.

Nakłady inwestycyjne grupy w pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku wyniosły 28 mln zł. Wydatki związane były z realizacją kluczowych z punktu widzenia giełdy papierów wartościowych projektów – to: Nowa Platforma Transakcyjna, GPW Data, System GRC, nowy kalkulator indeksów, nowy system bilingowy oraz inwestycja w Centrum Giełdowe i zakupu sprzętu IT.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Kolejny spadkowy debiut na warszawskim parkiecie. Kurs akcji producenta gier Asmodev spadł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect o 33%.

Bez kategorii

WIG20 zaliczył w piątek największy jednosesyjny spadek od 23 marca 2020 roku - gdy w Polsce rozpoczynała się pandemia. WIG spadł najmocniej od 28...

GPW

Powiązana Georgem Sorosem holenderska spółka Pluralis prawdopodobnie kupi od spółki KCI 40% akcji Gremi Media, wydawcy Rzeczpospolitej i Parkietu.

GPW

Kurs CCC spadał w czwartek nawet o 5 procent po publikacji przez spółkę wyników za III kwartał. Największy w Polsce detalista obuwniczy - należy...