Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WYNIKI GOOGLE, FACEBOOKA I AMAZONA. W TYM TYGODNIU TRZY FIRMY RZĄDZĄCE ŚWIATOWYM E-COMMERCE

Google, Facebook, Amazon – trzy firmy, które rządzą światowym e-commerce publikują w tym tygodniu swoje wyniki finansowe.

NOWY JORK ZIMA
NOWY JORK / FOT. PIXABAY, PEXELS

Wtorek – wyniki Google, AMD i General Motors

Serię rozpocznie Alphabet, czyli holdingowa spółka, której kluczową częścią jest marka Google. Wyniki Alphabetu poznamy we wtorek po 22-giej, czyli tuż po zakończeniu giełdowej sesji w USA. We wtorek warto będzie również śledzić wyniki AMD, czyli potentata na rynku komputerowych mikroprocesorów.

CZYTAJ TEŻ: WYNIKI MICROSOFT ŚWIETNE. I BĘDĄ LEPSZE, BO EXCEL I WORD ZDROŻEJĄ

To co prawda nie są te same, których brak odpowiada za m.in. 30-sto, 40-stoprocentowe wzrosty cen aut – ale warto posłuchać jak zarząd AMD widzi najbliższą przyszłość jeśli chodzi o wydajność łańcuchów dostaw. A skoro jesteśmy przy autach – to również we wtorek, i to jeszcze przed startem sesji o 15:30, swoje wyniki poda General Motors.

Środa – wyniki Facebooka i Qualcomm

MARK ZUCKERBERG WYNIKI FACEBOOKA
MARK ZUCKERBERG WYNIKI FACEBOOKA TYM RAZEM ZAPREZENTUJE JAKO WYNIKI META PLATFORMS

W środę po sesji wracamy do wyników technologicznych gigantów – Facebook poda je po raz pierwszy jako Meta Platforms, bo tak nazywa się obecnie ta spółka. Oprócz Facebooka warto śledzić również wyniki Qualcomm – z tych samych powodów, co wyniki AMD. Qalcomm to właściciel platformy sprzętowej Snapdragon, dostarcza procesory większości producentów smartfonów.

Czwartek – wyniki Amazona

I w końcu czwartek, godzina 22-ga z minutami. Poznamy wówczas wyniki Amazona, drugiego największego pod względem obrotów detalisty na świecie. Na zdetronizowanie Walmartu, którego ubiegłoroczne obroty są szacowane na 550 miliardów dolarów, w tym kwartale Amazon nie ma jeszcze szans. Amazon jesienią prognozował, że w czwartym kwartale osiągnie maksymalnie 140 miliardów dolarów przychodów, co da 470 miliardów za cały 2021 rok.

ANDY JASSY CEO AMAZON
ANDY JASSY, CEO AMAZONA OD POŁOWY 2021 ROKU, ZAPREZENTUJE WYNIKI AMAZONA

Ale inwestorzy patrzeć będą nie tylko na przychody i nie tylko na zysk – ale na strukturę tego zysku. Po 3 kwartale okazało się, że Amazon pod względem zysku nie jest już spółką e-commerce, tylko informatyczną – bo jego zysk pochodził praktycznie w całości z Amazon Web Services, chmurowej cześci biznesu Amazona. Dawny szef AWS – Andy Jassy – w połowie ubiegłego roku zastąpił Jeffa Bezosa w fotelu prezesa Amazona. Inwestorzy liczą, że pod jego kierownictwem blask odzyska również handlowa część spółki.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WYNIKI GOOGLE, FACEBOOKA I AMAZONA. W TYM TYGODNIU TRZY FIRMY RZĄDZĄCE ŚWIATOWYM E-COMMERCE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

O blisko 10 proc. spadają akcje Amazonu po publikacji zaskakującej kwartalnej straty tej największej na świecie firmy e-handlu.

USA

Peter Thiel - największy zwolennik Trumpa w Dolinie Krzemowej - opuszcza zarząd Facebooka (obecnie Meta Platforms). Peter Thiel odegrał kluczową rolę w rozwoju platformy...

Bez kategorii

Wyniki chmurowej części Amazona znów na pierwszym planie. W biznesie detalicznym jest zdecydowanie gorzej. Ale i tak inwestorzy zareagowali na informacje z Amazona zakupami,...

USA

200 miliardów dolarów wyparowało z Facebooka - takiej przeceny giganta technologicznego rynki nie widziały od dawna. Inwestorzy poczuli się mocno rozczarowani wynikami i zapowiedziami...

%d bloggers like this: