Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

WYNIKI DOM DEVELOPMENT POWYŻEJ OCZEKIWAŃ

WYNIKI DOM DEVELOPMENT

Dom Development chwali się, ze w trzecim kwartale zarobił prawie 38 mln zł. Wynik ten jest o ponad 3 mln zł lepszy od oczekiwań rynków.

Wypracowany zysk spółka osiągnęła przy przychodach na poziomie 326 mln zł.
I jest to wynik o niemal 24 mln zł gorszy od rynkowego konsensusu. Dla porównania, w trzecim kwartale ubiegłego roku Dom Development miał 24 mln zł zysku netto i 320 mln zł przychodów.

CZYTAJ TEŻ: ALLEGRO ZAPOWIADA INWESTYCJE

Jarosław Szanajca, prezes spółki mówi, że spodziewa się utrzymania silnego popytu na mieszkania, który został wzmocniony przez wprowadzenie kredytu 2 proc.

Co ciekawe w przypadku Dom Development ponad połowę sprzedaży stanowią transakcje gotówkowe, co – zdaniem prezesa – jest potwierdzeniem utrzymującego się wysokiego poziomu zakupów o charakterze inwestycyjnym.

W trzecim kwartale transakcje gotówkowe stanowiły 51 proc. sprzedaży. Z kolei średnia wartość transakcji wyniosła niemal równe 730 tys. zł.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WYNIKI DOM DEVELOPMENT POWYŻEJ OCZEKIWAŃ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Znamy już przebieg listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Wynika z niego, że rada obawia się polityki fiskalnej i regulacyjnej nowego rządu, gdyż będzie ona...

UNIA EUROPEJSKA

Jeszcze w tym miesiącu do Polski wpłynie 5 miliardów euro zaliczki z KPO- poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

FIRMA

PGNIG skierowało notę obciążeniową do konsorcjum w skład, którego wchodzi m.in Polimex Mostostal na kwotę prawie 245 milionów złotych. Chodzi o karę umowną z...

INNE

Sebastian Skuza nowym zastępcą przewodniczącego KNF - powołał go na wniosek szefa KNF premier Mateusz Morawiecki.

%d