Connect with us

Hi, what are you looking for?

RYNKI

DISNEY NIE ODBIŁ RYNKU NETFLIKSOWI

Prawie dwukrotnie wyższym zyskiem niż przed pochwalił sie w pierwszym kwartale 2021 roku potentat branży rozrywkowej The Walt Disney Company. Jednak inwestorów zaniepokoiła mniejsza od prognoz liczba abonentów płatnej platformy streamingowej Disney+.

Przychody Disneya okazały się nieco niższe niż przed rokiem – wyniosły 15 mld dol, o ponad 2 mld dol mniej niż w pierwszych trzech miesiącach 2020 r.
Z powodu lockdownów przychody z parków rozrywki Disneya spadły o 44%

W I kwartale Disney wypracował zysk netto w wysokości 912 mln USD w porównaniu do 468 mln USD przed rokiem.

Jednak najważniejsza dla inwestorów okazała liczba abonentów platformy streamingowej Disney+, globalnego konkurenta Netflixa. Spółka odnotowała 103,6 mln abonentów, podczas gdy spodziewano się 109 mln.
Na koniec I kwartału łączna liczba użytkowników wszystkich platform Disneya, czyli Disney+, Hulu i ESPN wyniosła 159 mln.
Disney swoje wyniki kwartalne opublikował już po zamknięciu czwartkowej sesji na Wall Street, w notowaniach pozasesyjnych kurs akcji kalifornijskiej spółki spadał o blisko 5 procent

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ENERGETYKA

Turon najdroższy od czterech lat. Kurs wystrzelił dziś w ciągu sesji do 3 zł 84 groszy po tym, jak spółka poinformowała, że podpisała ze...

FINANSE

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.

OTOCZENIE MAKRO

Inflacja w USA zwalnia. Miesięczny wzrost cen był w sierpniu najniższy od stycznia. Ale w ujęciu rocznym to nadal potężne 5.3% wzrostu cen.

FINANSE OSOBISTE

Czy dojdzie do historycznej podwyżki podatków w Stanach Zjednoczonych? Taki projekt złożyła właśnie partia Demokratyczna. Większe wpływy z podatków mają zapewnić finansowanie polityki socjalnej...