Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

DISNEY NIE ODBIŁ RYNKU NETFLIKSOWI

Prawie dwukrotnie wyższym zyskiem niż przed pochwalił sie w pierwszym kwartale 2021 roku potentat branży rozrywkowej The Walt Disney Company. Jednak inwestorów zaniepokoiła mniejsza od prognoz liczba abonentów płatnej platformy streamingowej Disney+.

DISNEY
DISNEY

Przychody Disneya okazały się nieco niższe niż przed rokiem – wyniosły 15 mld dol, o ponad 2 mld dol mniej niż w pierwszych trzech miesiącach 2020 r.
Z powodu lockdownów przychody z parków rozrywki Disneya spadły o 44%

W I kwartale Disney wypracował zysk netto w wysokości 912 mln USD w porównaniu do 468 mln USD przed rokiem.

DISNEY – STREAMING

Jednak najważniejsza dla inwestorów okazała liczba abonentów platformy streamingowej Disney+, globalnego konkurenta Netflixa. Spółka odnotowała 103,6 mln abonentów, podczas gdy spodziewano się 109 mln.
Na koniec I kwartału łączna liczba użytkowników wszystkich platform Disneya, czyli Disney+, Hulu i ESPN wyniosła 159 mln.
Disney swoje wyniki kwartalne opublikował już po zamknięciu czwartkowej sesji na Wall Street, w notowaniach pozasesyjnych kurs akcji kalifornijskiej spółki spadał o blisko 5 procent.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

4 podwyżki stóp procentowych za oceanem prognozuje Goldman Sachs. Pierwsza miałaby nastąpić już w marcu. Powód? Przyspieszająca inflacja, która jest najwyższa od 40 lat...

ŚWIAT

Liczba nowych abonentów Netfliksa w ostatnim kwartale minionego roku okazała się niższa niż oczekiwał rynek, co doprowadziło do 20 proc. przeceny akcji w handlu posesyjnym.

GPW

Mercator Medical miał w czwartym kwartale kw. 7,7 mln zł straty netto, wobec niespełna 349 mln zł zysku w poprzednim roku - szacuje spółka.

GPW

Pepco z dwucyfrowym wzrostem przychodów. W I kwartale roku obrotowego 2021/2022 do kas spółki wpłynęło 1.35 mld euro, czyli o 12.4% więcej, niż przed...