Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

WYNIKI DINO ROZCZAROWAŁY INWESTORÓW

Polski konkurent Lidla i Biedronki opublikował wyniki finansowe za 1 półrocze 2021 roku.
Wyniki choć dobre rozczarowały inwestorów, którzy spodziewali się po Dino jeszcze więcej. W efekcie kurs akcji Dino spada dziś. o 6 proc., najwięcej w całym WIG20.

WYNIKI DINO ROZCZAROWAŁY INWESTORÓW

Przychody Grupy Dino w okresie od stycznia do czerwca były większe o 1.5 miliarda złotych niż w analogicznym okresie 2020 roku i sięgnęły 6 miliardów zlotych. Zysk netto wyniósł 341 mln złotych, czyli zwiększył się o 90 mln złotych w stosunku do zeszłego roku.

CZYTAJ TEŻ: ULGA DLA KLASY ŚREDNIEJ – WYJAŚNIAMY JEJ MEANDRY (ROZMOWA)

Świeże produkty tj. mięso, wędliny i drób stanowiły 38% całkowitej sprzedaży, co stanowiło dla grupy największą część przychodów.

Oprócz obrotu towarami FMCG Dino inwestuje w wytwarzanie energii z paneli fotowoltaicznych. W tym półroczu Grupa oddała do sieci ponad 7GW energii elektrycznej.

WYNIKI DINO ROZCZAROWAŁY INWESTORÓW

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O decyzji Rady Polityki Pieniężnej i również o kondycji polskiej gospodarki rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesorem Henrykiem Wnorowskim, członkiem Rady Polityki Pieniężnej.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aktualnej sytuacji gospodarki niemieckiej rozmawiał Marcin Dobroewolski z BIZNES24 z Matuszem Urbanem, z Oxford Economics.

BANKI

O prawie 180 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosły zyski banków w Polsce.

USA

Akcje Apple wzrosły wczoraj o prawie 2 proc. A to sprawiło, że amerykański gigant znowu ma 3 biliony kapitalizacji. Po raz pierwszy Apple przekroczył...

%d