Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

WYNIKI DINO ROZCZAROWAŁY INWESTORÓW

Polski konkurent Lidla i Biedronki opublikował wyniki finansowe za 1 półrocze 2021 roku.
Wyniki choć dobre rozczarowały inwestorów, którzy spodziewali się po Dino jeszcze więcej. W efekcie kurs akcji Dino spada dziś. o 6 proc., najwięcej w całym WIG20.

WYNIKI DINO ROZCZAROWAŁY INWESTORÓW

Przychody Grupy Dino w okresie od stycznia do czerwca były większe o 1.5 miliarda złotych niż w analogicznym okresie 2020 roku i sięgnęły 6 miliardów zlotych. Zysk netto wyniósł 341 mln złotych, czyli zwiększył się o 90 mln złotych w stosunku do zeszłego roku.

CZYTAJ TEŻ: ULGA DLA KLASY ŚREDNIEJ – WYJAŚNIAMY JEJ MEANDRY (ROZMOWA)

Świeże produkty tj. mięso, wędliny i drób stanowiły 38% całkowitej sprzedaży, co stanowiło dla grupy największą część przychodów.

Oprócz obrotu towarami FMCG Dino inwestuje w wytwarzanie energii z paneli fotowoltaicznych. W tym półroczu Grupa oddała do sieci ponad 7GW energii elektrycznej.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Liczba nowych abonentów Netfliksa w ostatnim kwartale minionego roku okazała się niższa niż oczekiwał rynek, co doprowadziło do 20 proc. przeceny akcji w handlu posesyjnym.

GPW

Mercator Medical miał w czwartym kwartale kw. 7,7 mln zł straty netto, wobec niespełna 349 mln zł zysku w poprzednim roku - szacuje spółka.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.