Connect with us

Hi, what are you looking for?

GPW

WYNIKI DINO ROZCZAROWAŁY INWESTORÓW

Polski konkurent Lidla i Biedronki opublikował wyniki finansowe za 1 półrocze 2021 roku.
Wyniki choć dobre rozczarowały inwestorów, którzy spodziewali się po Dino jeszcze więcej. W efekcie kurs akcji Dino spada dziś. o 6 proc., najwięcej w całym WIG20.

Przychody Grupy Dino w okresie od stycznia do czerwca były większe o 1.5 miliarda złotych niż w analogicznym okresie 2020 roku i sięgnęły 6 miliardów zlotych. Zysk netto wyniósł 341 mln złotych, czyli zwiększył się o 90 mln złotych w stosunku do zeszłego roku.

Świeże produkty tj. mięso, wędliny i drób stanowiły 38% całkowitej sprzedaży, co stanowiło dla grupy największą część przychodów.

Oprócz obrotu towarami FMCG Dino inwestuje w wytwarzanie energii z paneli fotowoltaicznych. W tym półroczu Grupa oddała do sieci ponad 7GW energii elektrycznej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

FINANSE

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.