Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

WYNIKI DINO ROZCZAROWAŁY INWESTORÓW

Polski konkurent Lidla i Biedronki opublikował wyniki finansowe za 1 półrocze 2021 roku.
Wyniki choć dobre rozczarowały inwestorów, którzy spodziewali się po Dino jeszcze więcej. W efekcie kurs akcji Dino spada dziś. o 6 proc., najwięcej w całym WIG20.

WYNIKI DINO ROZCZAROWAŁY INWESTORÓW

Przychody Grupy Dino w okresie od stycznia do czerwca były większe o 1.5 miliarda złotych niż w analogicznym okresie 2020 roku i sięgnęły 6 miliardów zlotych. Zysk netto wyniósł 341 mln złotych, czyli zwiększył się o 90 mln złotych w stosunku do zeszłego roku.

CZYTAJ TEŻ: ULGA DLA KLASY ŚREDNIEJ – WYJAŚNIAMY JEJ MEANDRY (ROZMOWA)

Świeże produkty tj. mięso, wędliny i drób stanowiły 38% całkowitej sprzedaży, co stanowiło dla grupy największą część przychodów.

Oprócz obrotu towarami FMCG Dino inwestuje w wytwarzanie energii z paneli fotowoltaicznych. W tym półroczu Grupa oddała do sieci ponad 7GW energii elektrycznej.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WYNIKI DINO ROZCZAROWAŁY INWESTORÓW

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Zysk netto grupy Asseco Poland, największej rodzimej spółki informatycznej w pierwszym kwartale wzrósł o 5,6 proc. rok do roku, do 108 mln zł. Wynik...

RYNKI

Większymi przychodami, ale niższym zyskiem zakończył pierwszy kwartał lider polskiego e-handlu, czyli Allegro. Spółka obniża też prognozę wyników na cały 2022 rok.

RYNKI

W pierwszym kwartale PGE, największa krajowa grupa energetyczna sprzedała mniej prądu i ciepła ale i tak jak zyski i przychody okazały się wyższe niż...

RYNKI

Niższym zyskiem przy mniejszych przychodach niż przed rokiem musza zadowolić się inwestorzy Dom Development, jednego z największych krajowych deweloperów mieszkaniowych. Firma kusi za to...

%d bloggers like this: