Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WYNIKI COCA – COLI PRZEBIŁY SZACUNKI

Przed startem handlu na amerykańskich giełdach swoje wyniki pokazała Coca-Cola. wyniki są zgodne z oczekiwaniami analityków a sprzedaż przebiła szacunki.

WYNIKI COCA - COLI PRZEBIŁY SZACUNKI
źródło: The Coca-Cola company

W całym czwartym kwartale ubiegłego roku spółka wypracowała 49 centów zysku na akcje, czyli dokładnie tyle ile oczekiwały rynki.
Z kolei przychody spółki wyniosły 10 miliardów 850 mln dolarów i były o ponad 150 mln dolarów lepsze od konsensusu.

Coca cola prognozuje, że w tym roku przychody spółki wzrosną o 6 proc. co przełoży się na 5 proc. wzrost zysku na akcje.

W samym pierwszym kwartale 2024 roku Coca Cola spodziewa się jednak 4 proc. spadku przychodów głównie ze względu na kurs wymiany walut.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Prawie dwukrotnie wzrósł kwartalny zysk Pekao SA. Drugi największy w naszym kraju bank chce też wypłacić rekordową dywidendę. Zysk netto Pekao SA w ostatnim...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

USA

Nvidia znowu to zrobiła. Amerykański producent kart graficznych i półprzewodników wykorzystywanych ostatnio do rozwoju sztucznej inteligencji ponownie przebił rynkowe oczekiwania. Już teraz Nvidia określana...