Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

POLSKA

WYNIKI ASBISU NAZNACZONE WOJNĄ

Wyniki ASBISU – mimo spadku – okazały się lepsze od oczekiwań.

WYNIKI ASBISU
foto: BIZNES24

Spadł zysk ASBISU. To kolejna spółka, która dziś opublikowała wyniki za drugi kwartał. Mimo spadku okazały się one lepsze od oczekiwań rynku.

Asbis odnotował w II kwartale roku nieco ponad 11 mln USD zysku netto wobec 15 mln USD przed rokiem. Przychody spółki spadły do 516 i pół mln USD z 680 mln USD rok wcześniej. Za spadek odpowiada gorsza sprzedaż na rynkach bezpośrednio dotkniętych wojną w Ukrainie.

CZYTAJ TEŻ: BNP PARIBAS POLSKA PODWOIŁO ZYSK

Łącznie po I półroczu spółka ma 1.211 mln USD przychodów i 27.1 mln USD zysku netto. Prognoza na ten rok zakłada przychody na poziomie pomiędzy 2.2–2.4 mld USD, a zysk netto po opodatkowaniu w przedziale 48-52 mln USD. Zarząd podtrzymał prognozę rocznych wyników.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WYNIKI ASBISU NAZNACZONE WOJNĄ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak oszczedzać w trudnych czasach i niskich oprocentowaniach lokat rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Pawłem Majtkowskim, analitykiem w eToro.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że cukier jest drogi i dlaczego rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Romanem Kubiakiem, prezesem Pfeifer & Langen Polska, producenta cukru.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się stanie po restrukturyzacji Getin Noble Banku i jakie będą tego konsekwencje rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Piotrem Sobolewskim z...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że inflacja przekroczyła 17% rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Łukaszem Tarnawą, głównym ekonomistą Boś Banku.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: