Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

WYNIKI ANSWEAR.COM POWYŻEJ OCZEKIWAŃ. KURS W GÓRĘ JUŻ PRZED WYNIKAMI

Wyniki Answear.com powyżej oczekiwań. Największy modowy polski sklep e-commerce miał w II kwartale wyniósł 7.2 miliona złotych zysku netto. To o 36 procent więcej, niż spodziewali się analitycy.

WYNIKI ANSWEAR.COM POWYŻEJ OCZEKIWAŃ. KURS W GÓRĘ JUŻ PRZED WYNIKAMI
Magazyn Answear, FOT.:Answear

W całym pierwszym półroczu zysk netto wyniósł 3.9 miliona złotych, a przychody 376 milionów złotych, czyli o niemal 40 procent więcej, niż przed rokiem. Pozwoliło to zmniejszyć udział kosztów stałych w rachunku zysków i strat, co poprawiło rentowność spółki. Szybko – bo 55 procent rok do roku – rosły przychody poza Polską.

CZYTAJ TEŻ: TRWA UKRAIŃSKA OFENSYWA NA WSCHODZIE

Answear informuje też, że stabilizuje się sytuacja na Ukrainie, a przychody z Ukraińskiego rynku były o niecałe 5 procent niższe, niż przed rokiem. I to mimo faktu, że sklep po rosyjskiej inwazji wstrzymał – na 2 miesiące operacje na Ukrainie. Z drugiej strony e-commerce może być dla wielu mieszkańców Ukrainy istotnym zamiennikiem handlu stacjonarnego m.in. z powodu ostrzałów centrów handlowych prowadzonych przez Rosję.

Kurs Answear.com mocno rósł w poniedziałek jeszcze przed wynikami. Kto kupił akcje spółki w piątek – dziś około 17-stej mógł wyjść z tej inwestycji z ponad sześcioprocentowym zyskiem. Akcje Answear.com należały do najmocniej w poniedziałek rosnących w całym indeksie sWIG80.

KURS ANSWEAR.COM

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV