Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES I POLITYKA

WYNIKI AMICA S.A. POWYŻEJ PROGNOZ

Przychody w 3Q 847 mln zł, strata netto 7,8 mln zł

WYNIKI AMICA S.A. POWYŻEJ PROGNOZ

Największy polski producent AGD, spółka Amica opublikowała wyniki finansowe za 3 kwartał. A te są lepsze od prognozowanych.

W trzecim kwartale przychody producenta z Wronek wyniosły ponad 847 mln zł, o 50 mln więcej od prognoz. W analogicznym okresie sprzed roku wynik był lepszy jedynie o pół punktu procentowego. Strata netto wyniosła 7,8 mln zł wobec konsensusu na poziomie 11,5 mln zł.

O ponad 209 procent lepiej od prognoz wygląda wynik EBITDA, który w 3 kwartale zamknął się na poziomie 17,2 mln zł. Konsensus zaś zakładał 5,6 mln zł.

Zarząd Grupy analizuje dostępne informacje i podejmuje inicjatywy, aby minimalizować wpływ sytuacji wojny za wschodnią granicą na swoją działalność. Bardziej precyzyjna ocena dalszych rzeczywistych skutków wybuchu wojny w Ukrainie, z określeniem skali ich faktycznego wpływu na działalność Grupy Amica jest trudna do oszacowania – czytamy w komunikacie.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WYNIKI AMICA S.A. POWYŻEJ PROGNOZ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O kryzysie w budowlance i w produkcji budowlano-montażowej oraz przede wszystkim na rynku drewna rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Markiem Kubiakiem, prezydentem Polskiej...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co mówi raport BIEC rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesor Marią Drozdowicz-Bieć z Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC).

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O protestach w Chinach i o polityce zero covid rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Ziółkiem, prezesem Amber Global Consulting, wykładowcą studiów chińskich...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co w tym momencie determinuje sytuację na rynku walut rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jackiem Maliszewskim, głównym ekonomistą w Niezależnym Domu...

%d bloggers like this: