Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

WYNIKI AMAZONA WPRAWIŁY INWESTORÓW W EUFORIĘ. AWS ROŚNIE NAJSZYBCIEJ

Wyniki chmurowej części Amazona znów na pierwszym planie. W biznesie detalicznym jest zdecydowanie gorzej. Ale i tak inwestorzy zareagowali na informacje z Amazona zakupami, które o 17% podniosły kurs spółki.

AMAZON W DÓŁ

Przychody Amazona wzrosły w 4 kwartale o 9% do 137 miliardów dolarów, czyli wartości jakiej spodziewał się rynek. W tym samym czasie przychody z chmury AWS zwiększyły się o 40% i już co ósmy dolar w kasie Amazona pochodzi ze sprzedaży usług informatycznych.

Zysk na akcję z działalności operacyjnej o ponad 60% przebił oczekiwania analityków – wyniósł 5 dolarów i 80 centów – ale przy cenie za akcję przekraczającej – po wczorajszych wzrostach – 3 tysiące dolarów. Do zysku operacyjnego Amazon dorzucił jeszcze 22 dolary zysku księgowego – wynikającego z silnego wzrostu cen akcji produkującej elektryczne auta spółki Rivian, w którą Amazon zainwestował wspólnie z m.in. Fordem.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WYNIKI AMAZONA WPRAWIŁY INWESTORÓW W EUFORIĘ. AWS ROŚNIE NAJSZYBCIEJ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Producent procesorów jeszcze w kwietniu zapowiadał, że czwarty kwartał zamknie na poziomie 11 mld dolarów dolarów przychodów ze sprzedaży.

USA

Wyniki Mastercard zgodne z oczekiwaniami rynku.

GPW

Stalprofil ze stratą blisko 6 mln zł netto.

GPW

Zysk Ultimate Games wyniósł niemal 7 mln zł.

%d bloggers like this: