Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

WYCHOWANA W POLSCE, NADZOROWAŁA AMERYKAŃSKIE BANKI. LAEL BRAINARD SZEFOWĄ NARODOWEJ RADY GOSPODARCZEJ USA

Mieszkała m.in., w Polsce, teraz zostanie głównym ekonomicznym głosem w administracji Bidena. Lael Brainard, wiceprzewodnicząca Fed zostanie wkrótce powołana na stanowisko szefowej Narodowej Rady Gospodarczej.

WYCHOWANA W POLSCE, NADZOROWAŁA AMERYKAŃSKIE BANKI. LAEL BRAINARD SZEFOWĄ NARODOWEJ RADY GOSPODARCZEJ USA

Brainard jako wiceprzewodnicząca Fed stoi na czele amerykańskiego nadzoru bankowego. W USA to bank centralny, a nie osobny organ typu KNF, zajmuje się nadzorem makro ostrożnościowym.

Ekonomistka z wykształcenia od lat związana jest z administracją federalną, gdy na jej czele stoi prezydent — demokrata. Była m.in. doradczynią ekonomiczną Billa Clintona. Do Rady Gubernatorów Fed mianował ją w 2014 roku Barack Obama, a wiceprzewodniczącą banku centralnego została, gdy w Białym Domu pojawił się Joe Biden.
Lael Brainard urodziła się w Hamburgu, a w latach osiemdziesiątych mieszkała w Polsce, gdzie jej ojciec — Alfred Brainard — był dyplomatą odpowiadającym m.in. za relacje USA z przywódcami Solidarności.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O rekordowych wynikach Banku Pekao S.A, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Pawłem Strączyńśkim, wiceprezesem Pekao S.A.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy w Polsce mamy już bańkę w nieruchomościach i kiedy spadną ceny, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Szymonem Pifczykiem, autorem autor...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy KPO, wzrost płac oraz likwidacja tarcz antyinflacyjnych podbiją poziom inflacji, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesor Joanną Tyrowicz, członkinią Rady...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O ulgach dla przedsiębiorców oraz dla współwłaścicieli spółek z o.o. płacących ZUS, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Mirosławą Zugaj, partnerem w Chojnacka &...