Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

WYBÓR SENACKICH CZŁONKÓW RPP ODŁOŻONY

Wybór senackich członków RPP odłożony do 2-3 lutego.

WYBÓRSENAT UREALNIŁ INFLACJĘ SENACKICH CZŁONKÓW RPP ODŁOŻONY
WYBÓR SENACKICH CZŁONKÓW RPP ODŁOŻONY

Senat nie wybierze dziś następców Eugeniusza Gatnara i Jerzego Kropiwnickiego w Radzie Polityki Pieniężnej. Wybór przez Senat dwóch nowych członków Rady Polityki Pieniężnej nowej kadencji odbędzie się na posiedzeniu 2-3 lutego poinformował marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Przypomnijmy, iż 25 stycznia 2022 r. kończy się sześcioletnia kadencja dwóch członków RPP powołanych przez Senat IX kadencji – Eugeniusza Gatnara i Jerzego Kropiwnickiego. Z kolei najbliższe posiedzenie RPP ws. stóp procentowych zaplanowane jest już na 8 lutego. Senat będzie miał więc niewiele czasu by dokooptować swoich kandydatów do nowej rady.

CZYTAJ TEŻ: URZĘDY SKARBOWE CZYNNE 8-19

Senackimi kandydatami do Rady Polityki Pieniężnej są były wiceminister finansów Ludwik Kotecki i prawnik Przemysław Litwiniuk. Nowi przedstawiciele Senatu mają zastąpią w Radzie Polityki Pieniężnej dwóch obecnych jej członków – prof. Eugeniusza Gatnara i dra Jerzego Kropiwnickiego.

Najpóźniej w listopadzie Senat powoła jeszcze trzeciego swojego przedstawiciela. Kadencję kończy wówczas dr Rafał Sura. Sura już w połowie ubiegłego roku uzyskał rekomendację do objęcia stanowiska sędziego w Naczelnym Sądzie Administracyjnym. Ale dotychczas tego stanowiska nie objął – ani nie zrzekł się pełnienia funkcji członka Rady Polityki Pieniężnej.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WYBÓR SENACKICH CZŁONKÓW RPP ODŁOŻONY

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Kolejne dobre dane ze Stanów – po środowym odczycie niższej od oczekiwań inflacji CPI otrzymaliśmy dane o malejącej inflacji producenckiej – dały rynkom nadzieje...

POLSKA

Czy to początek końca rynku pracownika w Polsce? Nowy raport Grant Thornton.

ŚWIAT

Prognozy dla złota zostały obniżone przez Goldman Sachs.

POLSKA

W II kwartale bank PNB Paribas Polska niemal podwoił zysk.

%d bloggers like this: