Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

WYBÓR SENACKICH CZŁONKÓW RPP ODŁOŻONY

Wybór senackich członków RPP odłożony do 2-3 lutego.

WYBÓR SENACKICH CZŁONKÓW RPP ODŁOŻONY
WYBÓR SENACKICH CZŁONKÓW RPP ODŁOŻONY

Senat nie wybierze dziś następców Eugeniusza Gatnara i Jerzego Kropiwnickiego w Radzie Polityki Pieniężnej. Wybór przez Senat dwóch nowych członków Rady Polityki Pieniężnej nowej kadencji odbędzie się na posiedzeniu 2-3 lutego poinformował marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Przypomnijmy, iż 25 stycznia 2022 r. kończy się sześcioletnia kadencja dwóch członków RPP powołanych przez Senat IX kadencji – Eugeniusza Gatnara i Jerzego Kropiwnickiego. Z kolei najbliższe posiedzenie RPP ws. stóp procentowych zaplanowane jest już na 8 lutego. Senat będzie miał więc niewiele czasu by dokooptować swoich kandydatów do nowej rady.

CZYTAJ TEŻ: URZĘDY SKARBOWE CZYNNE 8-19

Senackimi kandydatami do Rady Polityki Pieniężnej są były wiceminister finansów Ludwik Kotecki i prawnik Przemysław Litwiniuk. Nowi przedstawiciele Senatu mają zastąpią w Radzie Polityki Pieniężnej dwóch obecnych jej członków – prof. Eugeniusza Gatnara i dra Jerzego Kropiwnickiego.

Najpóźniej w listopadzie Senat powoła jeszcze trzeciego swojego przedstawiciela. Kadencję kończy wówczas dr Rafał Sura. Sura już w połowie ubiegłego roku uzyskał rekomendację do objęcia stanowiska sędziego w Naczelnym Sądzie Administracyjnym. Ale dotychczas tego stanowiska nie objął – ani nie zrzekł się pełnienia funkcji członka Rady Polityki Pieniężnej.

BIZNES24 online
Telewizja BIZNES24 również online – oglądaj na https://biznes24.tv

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Analiza Oxford Economics jest tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z BIZNES24 z Mateuszem Urbanem z Oxford Economics.

OTOCZENIE MAKRO

Być może warto podjąć decyzję o utrzymaniu stóp procentowych na lutowym posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej - napisał członek RPP Prof. Eryk Łon dla portalu...

GPW

Santander consumer Bank został ukarany przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Bank stosował złe praktyki dotyczące udzielania kredytów konsumenckich.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Podwyżki cen w Polsce to główny temat rozmowy Romana Młodkowskiego z Andrzejem Kubisiakiem, wicedyrektorem Polskiego Instytutu Ekonomicznego.