Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WRESZCIE WZROSTY W USA

WZROSTY NA WALL STREET

W Nowym Jorku najlepiej było wczoraj być inwestorem na Nasdaq’u. Tam panowały najbardziej entuzjastyczne nastroje, choć entuzjazmu nie brakowało także na NYSE.

Gośćmi zamknięcia nowojorskiej giełdy byli szefowie International Exchange a dokłądniej mówiąc dzwoniąca na zamknięcie pani Audrey Hirschfeld, doradczyni prezydenta ICE, która od dziś jest już na emeryturze. Urocze pożegnanie. A sama Intercontinental Exchange jest firmą założoną w 2000 roku przez Jeffreya Sprechera, który zarabiał na budowaniu elektrowni. Początkowo zajmowała się obrotem gazem ziemnym i ropą naftową a przez serię 22 przejęć w ciągu 23 lat działalności stała się giełdą towarową od energii po żywność a także platformą obrotu insturentami finansowymi. W jej założeniu Sprecherowi pomagali między innymi Credit Swiss, Morgan Stanley, BP czy Shell.

CZYTAJ TEŻ: AKCJE NVIDII NA NOWYM ATH

Wśród spółek indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik jeśli chodzi o dynamikę miał znany dostawca oprogramowania wspierającego sprzedaż – Salseforce, któreg oakcje poszły w górę o 3,88%. Najsłabiej wypadł – czemu trudno się dziwić – BOEING, który w związku z wypadkiem i uziemieniem 737 MAX 9 stracił na poniedziałkowej sesji 8%.

Wśród spółek indeksu S&P 500 najlepszy wynik jeśli chodzi o dynamikę osiągnęły akcje American Airlines, który zyskały 7,21%. Największe straty ponieśli posiadacze akcji Boeinga, który jest notowany także w S&P500.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WRESZCIE WZROSTY W USA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...