Connect with us

Hi, what are you looking for?

GPW

WOODPECKER DEBIUTUJE NA NEW CONNECT Z SUKCESEM

Inwestorzy rzucili się na akcje Woodpeckera – spółka tuż po debiucie na NewConnect kosztowała niemal 15.5 złotego – czyli o ponad 28% więcej, niż wyniósł kurs odniesienia. Później kurs nieco spadł, ale nadal jest na solidnym plusie.

Taki kurs wycenia spółkę na około 75 milionów złotych. WoodPecker to spółka ze stajni funduszu Tar Heel Capital, który stał się wylęgarnią polskich startupów. Spółka oferuje klientom oprogramowanie w modelu SaaS.

Oprogramowanie służy do automatycznego pozyskiwania klientów – program symuluje działanie przedstawiciela handlowego, za którego wysyła maile i wiadomości w sieciach społecznościowych do potencjalnych klientów. Czy symuluje w sposób udany, czy nie – to kwestia dyskusyjna, ale produkt pozwolił zdobyć Woodpeckerowi 3 tys. klientów, z czego ok. połowy w USA. W 2020 roku Woodpecker był już rentowną spółką – miała 900 tys. zł zysku netto przy 10 mln zł przychodów.

Na ten rok prognozuje prawie 14 mln zł przychodów i 2,5 mln zysku netto – co dawałoby wskaźnik cena do zysku przy obecnej wycenie na poziomie 30. Czyli z dolnego zakresu, jak na szybko rosnące spółki technologiczne.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

RYNKI

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

GPW

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.