Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

WOODPECKER DEBIUTUJE NA NEW CONNECT Z SUKCESEM

Inwestorzy rzucili się na akcje Woodpeckera – spółka tuż po debiucie na NewConnect kosztowała niemal 15.5 złotego – czyli o ponad 28% więcej, niż wyniósł kurs odniesienia. Później kurs nieco spadł, ale nadal jest na solidnym plusie.

WOODPECKER DEBIUTUJE NA NEW CONNECT Z SUKCESEM

Taki kurs wycenia spółkę na około 75 milionów złotych. WoodPecker to spółka ze stajni funduszu Tar Heel Capital, który stał się wylęgarnią polskich startupów. Spółka oferuje klientom oprogramowanie w modelu SaaS.

Oprogramowanie służy do automatycznego pozyskiwania klientów – program symuluje działanie przedstawiciela handlowego, za którego wysyła maile i wiadomości w sieciach społecznościowych do potencjalnych klientów. Czy symuluje w sposób udany, czy nie – to kwestia dyskusyjna, ale produkt pozwolił zdobyć Woodpeckerowi 3 tys. klientów, z czego ok. połowy w USA. W 2020 roku Woodpecker był już rentowną spółką – miała 900 tys. zł zysku netto przy 10 mln zł przychodów.

CZYTAJ TEŻ: FATALNY DEBIUT HYDRA GAMES. AKCJE W DÓŁ PRAWIE O POŁOWĘ

Na ten rok prognozuje prawie 14 mln zł przychodów i 2,5 mln zysku netto – co dawałoby wskaźnik cena do zysku przy obecnej wycenie na poziomie 30. Czyli z dolnego zakresu, jak na szybko rosnące spółki technologiczne.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

One Solution zadebiutował na NewConnect - zainteresowanie było olbrzymie.

GPW

Kurs akcji producenta gier Hydra Games spadł na otwarciu w piątkowym debiucie na NewConnect o 46 proc. do 81 zł.To już drugie podejście tego...

GPW

Jutro na rynku NewConnect zadebiutuje kolejna gamingowa spółka - Hydra Games. To już drugie podejście tego producenta gier do rynku giełdowego.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...