Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

WOODPECKER DEBIUTUJE NA NEW CONNECT Z SUKCESEM

Inwestorzy rzucili się na akcje Woodpeckera – spółka tuż po debiucie na NewConnect kosztowała niemal 15.5 złotego – czyli o ponad 28% więcej, niż wyniósł kurs odniesienia. Później kurs nieco spadł, ale nadal jest na solidnym plusie.

WOODPECKER DEBIUTUJE NA NEW CONNECT Z SUKCESEM

Taki kurs wycenia spółkę na około 75 milionów złotych. WoodPecker to spółka ze stajni funduszu Tar Heel Capital, który stał się wylęgarnią polskich startupów. Spółka oferuje klientom oprogramowanie w modelu SaaS.

Oprogramowanie służy do automatycznego pozyskiwania klientów – program symuluje działanie przedstawiciela handlowego, za którego wysyła maile i wiadomości w sieciach społecznościowych do potencjalnych klientów. Czy symuluje w sposób udany, czy nie – to kwestia dyskusyjna, ale produkt pozwolił zdobyć Woodpeckerowi 3 tys. klientów, z czego ok. połowy w USA. W 2020 roku Woodpecker był już rentowną spółką – miała 900 tys. zł zysku netto przy 10 mln zł przychodów.

CZYTAJ TEŻ: FATALNY DEBIUT HYDRA GAMES. AKCJE W DÓŁ PRAWIE O POŁOWĘ

Na ten rok prognozuje prawie 14 mln zł przychodów i 2,5 mln zysku netto – co dawałoby wskaźnik cena do zysku przy obecnej wycenie na poziomie 30. Czyli z dolnego zakresu, jak na szybko rosnące spółki technologiczne.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WOODPECKER DEBIUTUJE NA NEW CONNECT Z SUKCESEM

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Spadkowy debiut Games Box na NewConnect.

POLSKA

Spadkowy debiut BeeIN na NewConnect - na 30 minut przed końcem sesji kurs spadł o 38%.

GPW

W miarę udany debiut Biomaximy na głównym parkiecie GPW. Akcje kilka minut po starcie notowań wzrosły o 0.7% w stosunku do kursu odniesienia. Czyli...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wstępne wyniki spisu ludności 2021 są tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z Dominikiem Rozkrutem, prezesem Głównego Urzędu Statystycznego.

%d bloggers like this: