Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

WOJNA W UKRAINIE

WOJENNA GOSPODARKA ROSJI SIĘ PRZEGRZEWA

GOSPODARKA ROSJI
ELWIRA NABIULLINA SZEFOWA BANKU ROSJI / FOT. MATERIAŁY PRASOWE BANKU ROSJI

Wojenna gospodarka Rosji jest bliska przegrzania – ostrzega gubernator banku centralnego Rosji Elwira Nabiullina. Ryzyko przegrzania to dość zaskakujący efekt nałożonych przez Zachód sankcji za agresję na Ukrainę.

CZYTAJ TEŻ: JEN SŁABNIE PO INFLACJI W JAPONII

Nabiullina ostrzegła, że rosyjska gospodarka odcięta od szeregu dostaw z zagranicy zużywa swoje zasoby w tak szybkim tempie, że powoduje to gwałtowny wzrost cen i silne ożywienie gospodarcze. Obawy o brak dostaw nakręcają koniunkturę z tego powodu, że przedsiębiorcy i konsumenci nie odkładają zakupów na później, tylko robią nadmierne zapasy.

Bank Rosji tydzień temu podniósł główną stopę procentową do 16 procent, żeby schłodzić gospodarkę. Ale stopy procentowe mają niewielki wpływ na poziom inflacji, kiedy wynika ona z braku towarów na rynku.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WOJENNA GOSPODARKA ROSJI SIĘ PRZEGRZEWA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

UKRAINA

Rolnicy protestują na granicy z Ukrainą, domagając się większych restrykcji dotyczących importu towarów zza wschodniej granicy. Z kolei prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zaapelował do...