Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

WŁAŚCICIEL ZARY WART PONAD 100 MLD EURO

WŁAŚCICIEL ZARY WART PONAD 100 MLD EURO

O ponad połowę wzrosły zyski największego europejskiego producenta odzieży, hiszpańskiego Inditeksu. Właściciel Zary wart jest już ponad 100 mld euro.

Zysk Indetiksu w pierwszym kwartale wyniósł 1 mld 200 mln euro i był o 54%

wyższy niż przed rokiem i o ponad 20% lepszy niż oczekiwali analitycy.

Sprzedaż kolekcji wiosenno-letniej wzrosła o 16% mimo relatywnie wysokiej inflacji na półwyspie iberyjskim. Globalnie sprzedaż stacjonarna i internetowa wzrosła w pierwszym kwartale o 13% do 7 mld 600 mln euro.

W efekcie pierwszy raz w historii kapitalizacja Indetiksu przebiła 100 mld euro. Przypomnijmy, że od 2 miesięcy akcje hiszpańskiej firmy mogą kupować też polscy inwestorzy, gdyż akcje Inditeksu notowane są także na rynku GlobalConnect na GPW.

Inditex to firma należąca do hiszpańskiego multimiliardera Amancio Ortegi . Grupa jest właścicielem marek odzieżowych Zara, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius czy Oysho.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Znamy już przebieg listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Wynika z niego, że rada obawia się polityki fiskalnej i regulacyjnej nowego rządu, gdyż będzie ona...

UNIA EUROPEJSKA

Jeszcze w tym miesiącu do Polski wpłynie 5 miliardów euro zaliczki z KPO- poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

FIRMA

PGNIG skierowało notę obciążeniową do konsorcjum w skład, którego wchodzi m.in Polimex Mostostal na kwotę prawie 245 milionów złotych. Chodzi o karę umowną z...

INNE

Sebastian Skuza nowym zastępcą przewodniczącego KNF - powołał go na wniosek szefa KNF premier Mateusz Morawiecki.

%d