Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

WŁAŚCICIEL FIATA I OPLA WYDA €30 MLD NA PRZESTAWIENIE SIĘ NA ELEKTRYCZNE AUTA

Inwestorzy niezadowoleni z ogromnych wydatków na elektryczne auta planowanych przez Stellantis, czyli firmę powstałą z połączenia Fiata, Chryslera, Peugeota, Citroena i Opla. Akcje Stellantisa spadają w Mediolanie o prawie 4 procent po tym jak prezes tego czwartego największego na świecie – pod względem liczby sprzedawanych samochodów producenta aut – ogłosił, że chce w ciągu 4 lat wydać 30 miliardów euro na przestawienie swoich fabryk na konstrukcje niskoemisyjne.

WŁAŚCICIEL FIATA I OPLA WYDA €30 MLD NA PRZESTAWIENIE SIĘ NA ELEKTRYCZNE AUTA

30 miliardów dolarów to połowa obecnej kapitalizacji Stellantisa. Spółka żeby zgromadzić taką kwotę będzie prawdopodobnie wstrzymać wypłacanie dywidendy.
Stellantis chce, by w 2030 roku 70% jego sprzedaży w Europie i 40% sprzedaży w USA stanowiły auta niskoemisyjne – czyli hybrydowe albo elektryczne.

Każda z czternastu marek należących do Stellantisa ma mieć w swojej ofercie w pełni elektryczne samochody. Żeby zrealizować ten cel spółka zamierza zbudować 5 fabryk baterii. Wiadomo, że powstaną we Włoszech, Francji, Niemczech i USA. Nieznana jest jeszcze tylko lokalizacja jednej z planowanych fabryk.
Tydzień temu plany wydania niemal identycznej kwoty na elektryfikację swoich modeli ogłosił General Motors, trzeci największy producent aut.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WŁAŚCICIEL FIATA I OPLA WYDA €30 MLD NA PRZESTAWIENIE SIĘ NA ELEKTRYCZNE AUTA

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Kolejne koncerny reagują na atak Rosji na Ukrainę - Henkel wychodzi z Rosji, a Stellantis zawiesza tam produkcję aut.

ŚWIAT

Toyota do tej pory stawiała na ogniwa paliwowe do zasilania swoich samochodów elektrycznych. Teraz firma ogłosiła, że wyda 35 miliardów dolarów na stworzenie gamy...

EUROPA

Silny popyt i świetne ceny - wywindowały wyniki Stellantisa, czyli spółki która jest właścicielem m.in. Fiata, Citroena, Peugeot, Opla i Dodge'a. Rekordowo dobre wyniki...

DOTACJE

Od 12 lipca wracają dotacje na auta elektryczne. Pierwszy raz dofinansowanie obejmie auta w leasingu. Maksymalna dotacja to 27 tys. zł - ale nie...

%d bloggers like this: