Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

WŁAŚCICIEL BIEDRONKI ZWIĘKSZYŁ ZYSK

Grupa Jeronimo Martins, właściciel m.in. sklepów Biedronka, miała w drugim kwartale 173 mln euro zysku netto, to jest niemal 50 mln więcej niż rok temu.

WŁAŚCICIEL BIEDRONKI ZWIĘKSZYŁ ZYSK

Grupa Jeronimo Martins we wtorek 26 lipca po sesji na giełdzie w Lizbonie opublikowała wyniki finansowe.

Przychody wzrosły o 24,5 proc. do niemal 6 i pół mld euro. EBITDA wyniosła 479 mln euro, co oznacza wzrost o 22 proc. rdr.

W całym pierwszym półroczu sprzedaż Biedronki wzrosła w złotych o 21,3 proc. W euro ten wzrost był, ze względu na osłabienie polskiej waluty, mniejszy i wyniósł niemal 19%.

W I półroczu sieć otworzyła 40 nowych sklepów (wzrost liczy placówek netto wyniósł 33), zaś remont przeszło 127 sklepów. Na koniec ub. r. działało w Polsce 3 250 sklepów Biedronka.

Wyniki Biedronki to dobry prognostyk dla notowanej na giełdzie sieci detalicznej Dino Polska. Kurs akcji spółki rośnie dzisiaj o ponad 3 proc.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Kolejne dobre dane ze Stanów – po środowym odczycie niższej od oczekiwań inflacji CPI otrzymaliśmy dane o malejącej inflacji producenckiej – dały rynkom nadzieje...

POLSKA

W II kwartale bank PNB Paribas Polska niemal podwoił zysk.

POLSKA

Wyniki ASBISU - mimo spadku - okazały się lepsze od oczekiwań.

GPW

Orlen zarabia na gigantycznym wzroście cen paliw. Zyska największego producenta i dystrybutora paliw wyniósł w II kwartale aż 3.7 miliarda złotych.

%d bloggers like this: