Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

WŁĄCZ DZISIAJ BIZNES24

Włącz dzisiaj BIZNES24 – warto nas oglądać.

WŁĄCZ DZISIAJ BIZNES24
JEROME POWELL, PRZEWODNICZĄCY RADY GUBERNATORÓW FED, / FOT.: FEDERAL RESERVE

Warto dzisiaj oglądać telewizję BIZNES24 – bo nasze informacje pomogą Państwu podejmować decyzje dotyczące swoich pieniędzy.

O 8:30 dowiemy się, jak wysoka jest inflacja w Szwajcarii. 3 procent w europejskiej skali nie wydaje się wysoką inflacją, ale jeśli do bardzo drogiego franka dołożymy wzrost stóp procentowych – może to zaboleć frankowiczów.

Kwadrans później poznamy grudniową inflację we Francji – czyli w drugiej największej gospodarce strefy euro, a w dodatku kraju, który jest najbliższy sercu prezeski EBC Christine Lagarde. Czy Francja upewni nas w przekonaniu, że pierwszy szczyt inflacji ewiedentnie za nami? Dziś nabraliśmy takich nadziei po silnym spadku inflacji w Niemczech.

O 9 start handlu, czyli nowe okazje, żeby powiększyć wartość swojego portfela. Otwarcie GPW na żywo tylko w telewizji BIZNES24.

CZYTAJ TEŻ: MARŻA ORLENU ZNÓW WYSOKA. CENY PALIW TEŻ. KTO NAPRAWDĘ NA NICH ZARABIA?

O 10:00 dowiemy się, czy przemysł strefy euro odbił się już od najgorszych nastrojów. Poznamy wartość indeksu PMI, czyli dowiemy się, czy firmy przemysłowe zamierzają zmniejszać czy zwiększać zakupy. Wstępny odczyt mówił o 49.1 punktów – co oznacza przewagę firm ograniczających zamówienia. Ale był to pierwszy wzrost indeksu po siedmiu kolejnych spadkowych miesiącach.

Po południu będziemy bacznie czekać na decyzję Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Byłoby wielkim zaskoczeniem, gdyby rada stopy zmieniła – prezes Glapiński, który ma w obecnej radzie nieformalną większość, ewentualną rewizję polityki pieniężnej zapowiada dopiero na marzec. Ale ważne jest też również to, co zobaczymy w komunikacie po posiedzeniu RPP.

W czwartek o 15:00 na antenie BIZNES24 będziemy pokazywać na żywo konferencję prezesa NBP, Adama Glapińskiego. Zapraszamy do oglądania!

A o 20:00 gwóźdź programu dla wszystkich inwestorów giełdowych – czyli streszczenie dyskusji z grudniowego posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku, czyli amerykańskiego odpowiednika Rady Polityki Pieniężnej. To było to posiedzenie, w czasie którego Fed podniósł stopy do poziomu najwyższego od 15 lat. A jastrzębie zapowiedzi szefa Fed Jerome’a Powella w czasie transmitowanej m.in. w BIZNES24 konferencji wprawiły inwestorów niemal w rozpacz. Jutro dowiemy się więc, czy Powell zapowiadając dalsze podwyżki mówił głównie od siebie – czy ma za sobą stabilną większość.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WŁĄCZ DZISIAJ BIZNES24

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Rafineryjna marża Orlenu znowu rośnie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że nastąpił trzeci z rzędu spadek rocznej dynamiki cen konsumpcyjnych i Inflacja HICP w strefie euro wyniosła osiem i pół procent rok...

INNE

Inflacja w Turcji wyhamowuje już drugi miesiąc.

USA

Bezrobocie w USA najniższe od 1969 roku. Pierwszy miesiąc 2023 roku przyniósł gigantyczny wzrost liczby etatów.

%d bloggers like this: