Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

WKRÓTCE NOWY SEZON WYNIKÓW NA NYSE

Nowy sezon wyników w USA zaczyna się już w tym tygodniu.

WZROSTY NA WALL STREET

Z końcem tego tygodnia rozpoczniemy sezon wyników kwartalnych, W piątek swoje raporty opublikują największe banki Citigroup, Wells Fargo i JPMorgan. Piątkową sesję zakończyliśmy wzrostami.

Gośćmi zamknięcia nowojorskiej giełdy VanEck z okazji drugich urodzin VanEck NFT Community.

CZYTAJ TEŻ: MNIEJ ZAMÓWIEŃ Z NIEMIEC (ROZMOWA)

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Amazon, która zyskała prawie 3% ponieważ badanie Wedbush wykazało, że prawie 60% respondentów zamierza zwiększyć swoje wydatki na platformie w tym roku, to jest najwięcej spośród wszystkich sprzedawców detalicznych uwzględnionych w badaniu.

Najsłabiej wypadła spółka Intel, która spadła piąty dzień z rzędu. Tym razem ponad 2.5%. W przypadku tej spółki inwestorów niepokoją wysokie koszty działalności działu produkującego podzespoły do mikrochipów.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka GE AEROSPACE która zyskała 6.05% po ogłoszeniu, że wypłaci dywidendę w wysokości 28 centów na akcję, co stanowi 250% wzrost w porównaniu z wypłatą dokonaną przed wydzieleniem GE Vernova na początku tego tygodnia.

Największe straty zanotowała spółka Enphase Energy, która była pod kreską 7.05%. Szacuje się, że akcje spółki są przewartościowane aż o 1/3 i dalszy spadek będzie postępował w trakcie kolejnych sesji.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O planowanych dopłatach do zakupu samochodów elektrycznych w tym również używanych, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Maciejem Gisem z Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co zmieni reforma rynku bilansującego i jak może poprawić wyceny energii elektrycznej, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Maciejem Wapińskim z PSE

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym ile kosztuje utrzymanie Spodka i jakie są koszty największych konferencji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Wojciechem Kuśpikiem, prezesem Polskiego Towarzystwa Wspierania...

INNE

Gdański port unieważnił postępowanie na hub w którym ma przeładowywane być m.in zboże. Spółka nie podała przyczyn anulowania postępowania.