Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

WKRÓTCE NOWE TARYFY NA PRĄD

Wkrótce URE może przedstawić nowe taryfy na prąd dla gospodarstw domowych.

NOWE TARYFY NA PRĄD
foto: pixabay.com

Możliwe że jeszcze w tym roku wzrosną taryfy na prąd dla gospodarstw domowych. Decyzje regulatora rynku w sprawie nowych, wyższych cen mają zapaść w ciągu najbliższych dni.

Jak przyznał w rozmowie z „Rzeczpospolitą” szef Urzędu Regulacji Energetyki Rafał Gawin wszyscy sprzedawcy z urzędu, a więc Enea, Tauron Sprzedaż, Energa Obrót i PGE Obrót, złożyli już swoje wnioski taryfowe na 2023 r.

Dopiero po zatwierdzeniu przez URE taryfy spółka obrotu będzie mogła wystąpić o rekompensatę. W odniesieniu do gospodarstw domowych wysokość rekompensaty będzie różnicą między zatwierdzoną przez prezesa URE taryfą a ceną energii zamrożoną ustawowo.

CZYTAJ TEŻ: RZĄD SZUKA OSZCZĘDNOŚCI

Przypomnijmy, że zgodnie z podpisaną w ubiegłym tygodniu przez prezydenta ustawą cena energii dla gospodarstw zostanie zamrożona na tegorocznym poziomie dla limitu zużycia do 2 megawatogodzin rocznie.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WKRÓTCE NOWE TARYFY NA PRĄD

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: