Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

TRANSPORT

WIZZ AIR Z ZARZUTAMI ZA PROMOCJĘ

Wizz Air z zarzutami UOKiK za naruszanie interesów konsumentów.

WIZZ AIR Z ZARZUTAMI

UOKiK postawił Wizz Air zarzuty naruszania zbiorowych interesów konsumentów. Chodzi o promocję podczas, której przewoźnik oferował bilety za 35 zł.

W maju 2023 roku z okazji swoich dziewiętnastych urodzin Wizz Air przygotował ofertę obejmującą różne zniżki. W jednej z nich przewoźnik oferował loty do dowolnego miejsca za 35 zł. Bilet można było zarezerwować w aplikacji Wizz Air oraz na stronie internetowej spółki. Cena dotyczyła wylotu z polskiego lotniska, przy wyborze najtańszej opcji bagażu podręcznego i losowym przydziale miejsca.

CZYTAJ TEŻ: BOGDANKA ROŚNIE PO WYNIKACH

Szczęśliwi nabywcy biletów nigdy jednak z nich nie skorzystali. Dzień po ogłoszeniu promocji linia lotnicza anulowała ją twierdząc, że był to błąd techniczny. Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów napłynęły liczne skargi oburzonych konsumentów.

Teraz Urząd uznał, że tym działaniem spółka mogła naruszyć zbiory interes konsumentów. Jeśli zarzuty się potwierdzą Wizz Air grozi kara nawet w wysokości 10 proc. rocznych przychodów.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WIZZ AIR Z ZARZUTAMI ZA PROMOCJĘ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

NBP

Narodowy Bank Polski pod kierownictwem Adama Glapińskiego znany jest z tego że swoje rezerwy walutowe lokuje głownie w złoto ale coraz chętniej inwestuje też...

GOSPODARKA

W tym roku polska gospodarka będzie się rozwijała w tempie 2,8 proc. a w przyszłym wzrost naszego PKB przyspieszy do 3,2 proc. Tak przynajmniej...

WĘGRY

Narodowy Bank Węgier nie zaskoczył rynku i zdecydował się na dziewiątą z rzędu obniżkę stóp procentowych.

USA

Sprzedaż detaliczna (wyrównana sezonowo czyli bez uwzględnienia zmian cen) w Stanach Zjednoczonych wzrosła w maju o 0,1% w ujęciu miesięcznym podał federalny Departament Handlu.