Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

TRANSPORT

WIZZ AIR POD LUPĄ UOKIK

WIZZ AIR POD LUPĄ UOKIK

Wizz Air i 30 innych przewoźników pod lupą Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Poszło o płatności za połączenie z infolinią. W Wizz Air koszt połączenia za minutę miał wynosić nawet niecałe 5 zł.

Postępowanie prowadzone jest w sprawie i wszczęte zostało na podstawie zawiadomienia niezadowolonego klienta węgierskiej taniej linii lotniczej.

W piśmie do UOKiK wskazał on że jedyna realna forma pilnego kontaktu dla pasażerów z Polski jest przez infolinię Wizz Air płatną w wysokości 4,92 zł. Licząc z oczekiwaniem na wolnego konsultanta, opłata może wynieść więcej niż wartość biletu.

A od 1 stycznia przewoźnicy, którzy udostępniają infolinię do kontaktów w sprawie zawartej umowy, nie mogą dowolnie ustalać ceny. Połączenie nie może kosztować więcej niż zwykłe połączenie telefoniczne.

Wizz Air był już dwukrotnie wzywany przez UOKiK do zmiany cennika infolinii. Pisma Urzędu zostały jednak zignorowane przez węgierską spółkę.

Podobna historia dotyczy pozostałych 30 firm. UOKiK liczy, że przewoźnicy, którzy pobierali zbyt wysokie opłaty za połączenia zwrócą pieniądze swoim klientom.

Tomasz Chróstny, prezes UOKiK zapowiedział, że jeśli konsumenci nie otrzymają zwrotu środków to urząd może postawić firmom zarzuty i wydać decyzje, które zakończą się karami finansowymi.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell skrytykował dzisiaj oczekiwania rynku, który spodziewa się przyszłych agresywnych obniżek stóp procentowych. Rynek zareagował na to zupełnie odwrotnie niż...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

ZUS

"Przedsiębiorcze matki" będą miały problem ze zdobyciem wyższego zasiłku macierzyńskiego – otwierając działalność gospodarczą. >> Najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego – może być jednak kłopotem...

NBP

Prawo i Sprawiedliwość murem za prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim.

%d bloggers like this: