Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

WYNIKI

WITTCHEN: SPADEK PRZYCHODÓW W Q1’24 O 3%

Wittchen miał ponad 93 mln zł skonsolidowanych przychodów w I kw. tego roku, co oznacza spadek o 3% w ujęciu rocznym.

WITTCHEN: SPADEK PRZYCHODÓW W Q1'24 O 3%
źródło: Wittchen

Przychody segmentu detalicznego spadły o raptem 1% i wyniosły ok 84 mln zł. Gorzej sytuacja wygląda w segmencie B2B gdzie Wittchen odnotował ok 20 procentowy spadek do niespełna 9 milionów złotych.

W komentarzu do wyników prezes spółki Jędrzej Wittchen powiedział, że mimo takiego spadku ze spokojem patrzy na sprzedaż hurtową do klientów w segmencie B2B w perspektywie całego roku. >Jak wyjaśnił zadziałał tu efekt wysokiej bazy, gdyż w pierwszym kwartale ubiegłego roku jeden z głównych partnerów zrealizował bardzo duże zakupy w tym okresie.

Wittchen jest sprzedawcą dodatków i akcesoriów skórzanych. Spółka jest notowana na GPW od 2015 r., wchodzi w skład indeksu sWIG80. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły w całym 2023 roku nieco ponad 467 mln zł.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Ceny żywności znowu wzrosną - uważają analitycy.

USA

W tym tygodniu inwestorzy czekają przede wszystkim na piątkowy raport o wydatkach gospodarstw domowych. To ten dokument ma kluczowe znaczenie dla decyzji Rezerwy Federalnej...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Rainbow rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Szczechurą, prezesem, Rainbow Tours.

USA

W tym tygodniu amerykańscy inwestorzy oczekują na piątkowe dane o wydatkach gospodarstw domowych. To będzie ostatni tego typu raport przed kolejnym posiedzeniem Rezerwy Federalnej,...