Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

WIRTUALNA POLSKA ZARABIA NA TURYSTYCE

WIRTUALNA POLSKA

Przed startem dzisiejszej sesji swoje wyniki zaprezentowała Wirtualna Polska. Imponują wzrosty w segmencie turystyka. Poza tym pokazany raport jest prawie zgodny z tym czego spodziewały się rynki.

W trzecim kwartale Wirtualna Polska wypracowała przychody na poziomie 405 mln zł wobec oczekiwań w wysokości 400 mln zł. Przed rokiem w analogicznym okresie spółka raportowała 271 mln zł.

CZYTAJ TEŻ: WZROSTY NA WALL STREET W OCZEKIWANIU NA NVIDIĘ

Zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 70 mln zł i był o ponad 12 proc. wyższy od przewidywań analityków. Przed rokiem Wirtualna Polska miała niecałe 49 mln zł zysku netto.

W segmencie reklama i subskrypcje przychody gotówkowe wzrosły o ponad 21 proc. rok do roku, do 156 mln zł.

Jeszcze bardziej imponujące wzrosty spółka zanotowała w segmencie turystyka. Tutaj przychody Wirtualnej Polski wzrosły o 144 proc. rok do roku i wyniosły niemal równe 186 mln zł. Z kolei skorygowana EBITDA segmentu urosła niemal o 200 proc. w porównaniu do trzeciego kwartału 2022 roku i wyniosła ponad 83 mln zł.
Jak powiedział Jacek Świderski prezes WP trzeci kwartał był świętem turystyki w Wirtualnej Polsce. Pierwszy raz w historii przychody tego segmentu były wyższe od tych w segmencie mediowym.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WIRTUALNA POLSKA ZARABIA NA TURYSTYCE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Znamy już przebieg listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Wynika z niego, że rada obawia się polityki fiskalnej i regulacyjnej nowego rządu, gdyż będzie ona...

UNIA EUROPEJSKA

Jeszcze w tym miesiącu do Polski wpłynie 5 miliardów euro zaliczki z KPO- poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

FIRMA

PGNIG skierowało notę obciążeniową do konsorcjum w skład, którego wchodzi m.in Polimex Mostostal na kwotę prawie 245 milionów złotych. Chodzi o karę umowną z...

INNE

Sebastian Skuza nowym zastępcą przewodniczącego KNF - powołał go na wniosek szefa KNF premier Mateusz Morawiecki.

%d