Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

KRUK NA PLUSIE

Szacowane wyniki półroczne przedstawiła największa firma windykacyjna w Polsce, spółka KRUK. Wstępnie zysk netto wyniesie rekordowe 396 mln zł. Po publikacji szacunków akcje spółki zyskały 10%.

KRUK NA PLUSIE

Jeżeli szacunki się utrzymają na podanym poziomie to będzie to rekordowy wynik w historii działalności spółki. Prezes Piotr Krupa podkreśla, że jeszcze nigdy firma nie uzyskała tak rekordowych spłat i nakładów w ciągu całego roku. Z początkiem lipca Kruk poinformował o inwestycjach na blisko 644 mln zł w 1 połowie bieżącego roku wobec 80 mln zł rok wcześniej. Spłaty z nabytego portfela wyniosły ponad 1 miliard złotych co oznacza wzrost o 19% w skali roku.

Na tak świetne wyniki znaczący wpływ miała pandemia, a w szczególności okresy po lockdownowe, kiedy to firmy nie miały pieniędzy na spłaty zobowiązań a ich wierzyciele potrzebowali gotówki. W ciągu roku wycena spółki zyskała na wartości o 113%. Z 147 zł za akcje, udziały wzrosły do 314 zł.

Ostateczne dane za pierwsze półrocze 2021 roku będziemy mogli poznać 8 września.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Huśtawka na akcjach Microsoftu po kwartalnych wynikach. Akcje staniały o aż 4 procent gdy Microsoft opublikował raport z przychodami i zyskiem aż o jedną...

ŚWIAT

Liczba nowych abonentów Netfliksa w ostatnim kwartale minionego roku okazała się niższa niż oczekiwał rynek, co doprowadziło do 20 proc. przeceny akcji w handlu posesyjnym.

GPW

Mercator Medical miał w czwartym kwartale kw. 7,7 mln zł straty netto, wobec niespełna 349 mln zł zysku w poprzednim roku - szacuje spółka.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...