Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

KRUK NA PLUSIE

Szacowane wyniki półroczne przedstawiła największa firma windykacyjna w Polsce, spółka KRUK. Wstępnie zysk netto wyniesie rekordowe 396 mln zł. Po publikacji szacunków akcje spółki zyskały 10%.

KRUK NA PLUSIE

Jeżeli szacunki się utrzymają na podanym poziomie to będzie to rekordowy wynik w historii działalności spółki. Prezes Piotr Krupa podkreśla, że jeszcze nigdy firma nie uzyskała tak rekordowych spłat i nakładów w ciągu całego roku. Z początkiem lipca Kruk poinformował o inwestycjach na blisko 644 mln zł w 1 połowie bieżącego roku wobec 80 mln zł rok wcześniej. Spłaty z nabytego portfela wyniosły ponad 1 miliard złotych co oznacza wzrost o 19% w skali roku.

Na tak świetne wyniki znaczący wpływ miała pandemia, a w szczególności okresy po lockdownowe, kiedy to firmy nie miały pieniędzy na spłaty zobowiązań a ich wierzyciele potrzebowali gotówki. W ciągu roku wycena spółki zyskała na wartości o 113%. Z 147 zł za akcje, udziały wzrosły do 314 zł.

Ostateczne dane za pierwsze półrocze 2021 roku będziemy mogli poznać 8 września.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

KRUK NA PLUSIE

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Kolejne dobre dane ze Stanów – po środowym odczycie niższej od oczekiwań inflacji CPI otrzymaliśmy dane o malejącej inflacji producenckiej – dały rynkom nadzieje...

POLSKA

W II kwartale bank PNB Paribas Polska niemal podwoił zysk.

POLSKA

Wyniki ASBISU - mimo spadku - okazały się lepsze od oczekiwań.

GPW

Orlen zarabia na gigantycznym wzroście cen paliw. Zyska największego producenta i dystrybutora paliw wyniósł w II kwartale aż 3.7 miliarda złotych.

%d bloggers like this: