Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

WIELKA BRYTANIA

 WIELKI SKANDAL Z OPROGRAMOWANIEM FUJITSU

Ponad 700 niesłusznie oskarżonych i skazanych za kradzież brytyjskich pocztowców ma zostać uniewinnionych specjalną ustawą.

 WIELKI SKANDAL Z OPROGRAMOWANIEM FUJITSU
British red mailbox for gathering mail. Traditional mail gathering mailbox

Sprawa, która nazywana jest też największą sądową pomyłką w historii Wielkiej Brytanii rozegrała się w latach 1999 – 2015 i dotyczy osób, które prowadziły placówki pocztowe Post Office. Działały one głownie w ramach franczyzy. Osoby, które nimi kierowały zostały najpierw oskarżone a później skazane za malwersacje finansowe i kradzieże.

Po latach okazało się, że oskarżenia były niesłuszne a powodem znikania pieniędzy z kont było wadliwie działające oprogramowanie dostarczone przez japońską firmę Fujitsu.

Podczas procesów franczyzobiorcy mówili, że informowali pocztę, że oprogramowanie jest wadliwie. Ale nikt się tym nie zainteresował. Nie reagowała poczta, a później policja i sądy.

Sprawa znana jest od lat. W ubiegłym tygodniu telewizja ITV wyemitowała reportaż poświęcony jednemu z franczyzobiorców brytyjskiej poczty. To zmusiło rząd do działania. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że Fujitsu od 2012 roku otrzymało lukratywne zlecenia od administracji państwowej. Część z nich została podpisana kiedy premier Rishi Sunak był ministrem finansów.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

 WIELKI SKANDAL Z OPROGRAMOWANIEM FUJITSU

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...