Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

ŚWIAT

WIELKA BRYTANIA SZYKUJE BLACKOUT

Wielka Brytania szykuje blackout – na razie to tylko plany.

WIELKA BRYTANIA SZYKUJE BLACKOUT
foto: pixabay.com

Blackout w Wielkiej Brytanii? To na razie plany, ale Zjednoczone Królestwo przygotowuje się na czasowe wyłączenia prądu w najbliższym sezonie zimowym.

Według najnowszego rządowego scenariusza, o którym pisze Bloomberg, nawet po uruchomieniu rezerwowych elektrowni węglowych, w najgorszym przypadku niedobór mocy elektrycznej może wynieść około jednej szóstej szczytowego zapotrzebowania.

CZYTAJ TEŻ: ROBERT JESZKE: FOTOWOLATAIKA JEST ZEROEMISYJNA (ROZMOWA)

Przy takim scenariuszu, w połączeniu z temperaturami poniżej średniej i zmniejszonym importem energii elektrycznej z Norwegii i Francji, Wielka Brytania może być narażona na to, że w ciągu czterech dni w styczniu będzie musiała zastosować środki nadzwyczajne w celu oszczędzania gazu – stwierdza raport.

Przypomnijmy, że zgodnie z danymi Banku Anglii inflacja konsumencka na wyspach zmierza do poziomu 13 procent, a wzrost cen energii w trakcie najbliższego sezonu jesienno-zimowego może, zdaniem rządu, osiągnąć poziom 83% dla odbiorców indywidualnych.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WIELKA BRYTANIA SZYKUJE BLACKOUT

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że cukier jest drogi i dlaczego rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Romanem Kubiakiem, prezesem Pfeifer & Langen Polska, producenta cukru.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się stanie po restrukturyzacji Getin Noble Banku i jakie będą tego konsekwencje rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Piotrem Sobolewskim z...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że inflacja przekroczyła 17% rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Łukaszem Tarnawą, głównym ekonomistą Boś Banku.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co może się wydarzyć po zaanektowaniu przez Rosję terenów należących do Ukrainy rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z generałem Leonem Komornickim.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: