Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

WIELKA BRYTANIA PRZYWRACA RESTRYKCJE

Anglia przywraca niektóre restrykcje oraz wprowadza certyfikaty covidowe – ogłosił wczoraj brytyjski premier Boris Johnson.

WIELKA BRYTANIA PRZYWRACA RESTRYKCJE
Źródło: Pexels

Od jutra w Wielkiej Brytanii obowiązek noszenia maseczek do tej pory obowiązujący w sklepach i transporcie publicznym rozciągnięty zostanie na większość pozostałych zamkniętych przestrzeni publicznych.

Od najbliższego poniedziałku zaleca się prace zdalną dla tych osób, które mają taką możliwość, a za tydzień zaczną obowiązywać certyfikaty covidowe jako warunek wejścia do klubów nocnych i innych miejsc z dużą publicznością.

Certyfikatem covidowym może być zarówno dowód szczepienia, jak i negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

W środę poinformowano, że w ciągu ostatniej doby liczba wykrytych w Wielkiej Brytanii zakażeń wariantem omikron zwiększyła się o 131 i wynosi obecnie 568, z czego 448 przypadków jest w Anglii.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

COVID

COVID zabił w ciągu dwóch lat co pięćsetnego człowieka. WHO przedstawiło swoje szacunku ponad dwukrotnie przekraczające oficjalne rządowe dane o zgonach spowodowanych pandemią.

BIZNES I POLITYKA

Ropa nie drożeje mimo embarga. Około 19-stej baryłka ropy Brent kosztowała 126 dolarów, a WTI - 122 dolary. W każdym przypadku to o 7...

ŚWIAT

Premier Izraela zapowiedział koniec obowiązywania paszportów covidowych jeszcze w lutym.

COVID

Koniec covidowych ograniczeń w Szwecji. Rząd w Sztokholmie zdecydował, że przestaną obowiązywać dziś o północy.

%d bloggers like this: