Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

WIELKA AWARIA OVH CZĘŚCIOWO OPANOWANA. ZNAMY PRZYCZYNY (AKTUALIZACJA)

Właściciele sklepów i stron internetowych na serwerach OVH mieli i mogą wciąż mieć problemy z dostępem do serca swojego biznesu.

WIELKA AWARIA OVH CZĘŚCIOWO OPANOWANA. ZNAMY PRZYCZYNY (AKTUALIZACJA)
Siedziba OVH w Paryżu, FOT.: OVH

Wielka awaria OVH sparaliżowała e-commerce w Polsce

Krótko po dziewiątej rano szereg serwisów hostowanych na serwerach OVH przestał działać. Według serwisu downdetector.pl, który zbiera dane z internetu o awariach – pierwsze raporty zaczęły płynąć około 9.10, a swój szczyt – jeśli chodzi o zasięg – awaria osiągnęła około 9.40. Nie działała nawet strona internetowa firmy OVH – co pokazuje jak rozległa była to awaria.

CZYTAJ TEŻ: AMAZON DALEKO ZA ALLEGRO

Liczba zgłoszeń awarii zablokowała prawdopodobnie linie pomocy technicznej OVH, bo nie sposób było się do niej dodzwonić. Co zresztą odczuliśmy na własnej skórze, bo skutki awarii dotknęły również BIZNES24. Przez kilkadziesiąt minut nie byliśmy w stanie wyświetlać danych giełdowych.

WIELKA AWARIA OVH
WIELKA AWARIA OVH / Źródło: https://downdetector.pl/status/ovh/


Około 10.40 większość serwerów dotkniętych awarią zaczęła już działać, ale wciąż część serwisów nie jest dostępnych.
OVH jak na razie nie poinformowała o tym z czego wynika awaria. Francuski serwis OVH_status (nie należący do OVH, specjalizuje się w śledzeniu komunikatów technicznych przekazywanych przez OVH różnym grupom klientów) przekazał dziś rano wiadomość, w której twierdzi, że została wysłana od OVH do administratorów serwerów. Z wiadomości wynika, że inżynierowie OVH zaplanowali na dziś między 9:00 a 10:30 prace serwisowe na routerach brzegowych. Router brzegowy to urządzenie, które łączy wewnętrzną sieć OVH z całym Internetem. Firma zapewniała, że router w czasie prac zostanie odizolowany od pozostałych elementów sieci, żeby prace nie wpłynęły na stabilność ruchu – ale prawdopodobnie proces izolacji się nie powiódł.

WIELKA AWARIA OVH CZĘŚCIOWO OPANOWANA. ZNAMY PRZYCZYNY (AKTUALIZACJA)

Wkrótce później założyciel OVH Oktave Klaba potwierdził ze swojego konta na twitterze, że przyczyny awarii były dokładnie takie, jakich domyślała się

Wielka awaria OVH – i nie pierwsza taka

Dzisiejsza awaria OVH to już drugi poważny problem tej firmy w tym roku. 10 marca pożar strawił dwa budynki serwerowni we francuskim Strasbourgu.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WIELKA AWARIA OVH CZĘŚCIOWO OPANOWANA. ZNAMY PRZYCZYNY (AKTUALIZACJA)

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Od godziny 8.50 występują problemy z działaniem Moje ING oraz Moje ING mobile - potwierdziła na antenie BIZNES24 zastępca Rzecznika Prasowego Joanna Majer-Skorupa.

FIRMA

Dobra informacja dla niecierpliwych kierowców. Od dziś nowe auto można zarejestrować od razu po zakupie - w salonie samochodowym.

FIRMA

Wszystko się kiedyś kończy...."Polski Facebook" czyli portal społecznościowy "Nasza Klasa" za dwa miesiące zostanie zamknięty. Nasza Klasa, założona przez czterech studentów z Wrocławia powstała...

FIRMA

Internet żyje informacją, że po ogłoszeniu przez rząd Polskiego Ładu internauci rzucili się na wyszukiwanie hasła "firma w Czechach". Czeskie prawo podatkowe uchodzi bowiem...

%d bloggers like this: