Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

WIĘKSZY ZYSK BORYSZEWA

Większy zysk Boryszewa w pierwszym kwartale.

BORYSZEW
źródło: Boryszew

Boryszew zwiększył w pierwszym kwartale TEGO roku zysk netto o 42 proc. rdr do 48 mln zł – poinformowała spółka w komunikacie. Przychody grupy wyniosły 1,7 mld zł, a EBITDA 100 mln zł.

Rok wcześniej grupa Boryszew miała 1,55 mld zł przychodów i 37,9 mln zł EBITDA.

Kwartały pracy nad restrukturyzacją Boryszew Automotive Plastic oraz trend elektromobilności w automotive i idące za tym zamówienia na części do aut elektrycznych, pozytywnie wpływają na wyniki segmentu motoryzacyjnego Boryszewa. Tylko w I kwartale pozyskaliśmy istotny kontrakt o wartości 200 mln euro. Poprawa w segmencie motoryzacja zrekompensowała spadek wyników w segmencie metale, spowodowany wyzwaniami związanymi z sytuacja makroekonomiczną” – powiedział Wojciech Kowalczyk, prezes Boryszewa.

WIĘKSZY ZYSK BORYSZEWA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Znamy już przebieg listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Wynika z niego, że rada obawia się polityki fiskalnej i regulacyjnej nowego rządu, gdyż będzie ona...

UNIA EUROPEJSKA

Jeszcze w tym miesiącu do Polski wpłynie 5 miliardów euro zaliczki z KPO- poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

FIRMA

PGNIG skierowało notę obciążeniową do konsorcjum w skład, którego wchodzi m.in Polimex Mostostal na kwotę prawie 245 milionów złotych. Chodzi o karę umowną z...

INNE

Sebastian Skuza nowym zastępcą przewodniczącego KNF - powołał go na wniosek szefa KNF premier Mateusz Morawiecki.

%d