Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

WIĘKSZA SPRZEDAŻ TO MNIEJSZY ZYSK – WYNIKI FINANSOWE ARCTIC PAPER ZA PIERWSZE PÓŁROCZE

W pierwszym półroczu 2021 roku Arctic Paper zwiększa obroty ale nie idzie to w parze z większy zyskiem. Polsko-Szwedzki producent papieru i celulozy sprzedał o 35 tys. ton wyrobów więcej niż w tym samym okresem przed rokiem.

WIĘKSZA SPRZEDAŻ TO MNIEJSZY ZYSK - WYNIKI FINANSOWE ARCTIC PAPER ZA PIERWSZE PÓŁROCZE

Przychody producenta papieru za okres od stycznia do czerwca sięgają 1 570 mln złotych, przy czym w zeszłym roku było to 1 430 mln. Zysk netto w tym ostatnim półroczu zmalał o 5 mln zł do 68 mln zł rok do roku. Firma sprzedała 149 tys. ton papieru.

„Ożywienie gospodarcze spowodowało presję na koszty operacyjne, ponieważ surowce, opakowania i transport stają się coraz droższe. Natomiast firma jest gotowa na poszukiwanie nowych możliwości biznesowych, a filarem grupy w przyszłych okresach będzie produkcja papieru graficznego” – podkreśla prezes Michał Jarczyński.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Huśtawka na akcjach Microsoftu po kwartalnych wynikach. Akcje staniały o aż 4 procent gdy Microsoft opublikował raport z przychodami i zyskiem aż o jedną...

ŚWIAT

Liczba nowych abonentów Netfliksa w ostatnim kwartale minionego roku okazała się niższa niż oczekiwał rynek, co doprowadziło do 20 proc. przeceny akcji w handlu posesyjnym.

GPW

Mercator Medical miał w czwartym kwartale kw. 7,7 mln zł straty netto, wobec niespełna 349 mln zł zysku w poprzednim roku - szacuje spółka.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...