Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

WIĘKSZA SPRZEDAŻ TO MNIEJSZY ZYSK – WYNIKI FINANSOWE ARCTIC PAPER ZA PIERWSZE PÓŁROCZE

W pierwszym półroczu 2021 roku Arctic Paper zwiększa obroty ale nie idzie to w parze z większy zyskiem. Polsko-Szwedzki producent papieru i celulozy sprzedał o 35 tys. ton wyrobów więcej niż w tym samym okresem przed rokiem.

WIĘKSZA SPRZEDAŻ TO MNIEJSZY ZYSK - WYNIKI FINANSOWE ARCTIC PAPER ZA PIERWSZE PÓŁROCZE

Przychody producenta papieru za okres od stycznia do czerwca sięgają 1 570 mln złotych, przy czym w zeszłym roku było to 1 430 mln. Zysk netto w tym ostatnim półroczu zmalał o 5 mln zł do 68 mln zł rok do roku. Firma sprzedała 149 tys. ton papieru.

“Ożywienie gospodarcze spowodowało presję na koszty operacyjne, ponieważ surowce, opakowania i transport stają się coraz droższe. Natomiast firma jest gotowa na poszukiwanie nowych możliwości biznesowych, a filarem grupy w przyszłych okresach będzie produkcja papieru graficznego” – podkreśla prezes Michał Jarczyński.

WIĘKSZA SPRZEDAŻ TO MNIEJSZY ZYSK - WYNIKI FINANSOWE ARCTIC PAPER ZA PIERWSZE PÓŁROCZE

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O decyzji Rady Polityki Pieniężnej i również o kondycji polskiej gospodarki rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesorem Henrykiem Wnorowskim, członkiem Rady Polityki Pieniężnej.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aktualnej sytuacji gospodarki niemieckiej rozmawiał Marcin Dobroewolski z BIZNES24 z Matuszem Urbanem, z Oxford Economics.

BANKI

O prawie 180 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosły zyski banków w Polsce.

USA

Akcje Apple wzrosły wczoraj o prawie 2 proc. A to sprawiło, że amerykański gigant znowu ma 3 biliony kapitalizacji. Po raz pierwszy Apple przekroczył...

%d