Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

DOTACJE

WIĘCEJ WSPARCIA DLA ROLNICTWA OD KE?

WIĘCEJ WSPARCIA DLA ROLNICTWA OD KE?

Ministrowie rolnictwa 5 krajów w tym Polski przekazali dziś do Komisji Europejskiej wspólny list w sprawie rozszerzenia pomocy dla rolników z krajów, które ponoszą ciężar skutków zwiększonego importu artykułów rolno-spożywczych z Ukrainy, podało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Sygnatariusze listu zauważają, że przedstawiona przez Komisję Europejską propozycja nadzwyczajnego środka ochronnego, polegającego na dopuszczeniu importu z Ukrainy wyłącznie w celu tranzytu do pozostałych państw UE i reszty świata, nie powinna ograniczać się do pszenicy, kukurydzy, rzepaku i nasion słonecznika.

Ministrowie postulują także o opracowanie propozycji wspólnego unijnego rozwiązania, które zapewniłoby zakup ukraińskiego zboża – i w razie potrzeby również innych produktów rolnych – celem przekazania krajom rozwijającym się zagrożonym pod względem bezpieczeństwa żywnościowego.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach i wachlarzu zamówień rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Krzysztofem Kosiorkiem-Sobolewskim, prezesem Zrembu Chojnice.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Rainbow rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Szczechurą, prezesem, Rainbow Tours.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Trakcji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jerzym Pazurą, dyrektorem finansowym Trakcji.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach spółki Unibep rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Dariuszem Blocherem, prezesem Unibep s.a.