Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

WIĘCEJ SPRZĘTU I UZBROJENIA DLA UKRAINY OD USA DZIĘKI USTAWIE LEND-LEASE

Ustawa Lend-Lease ułatwiająca wysyłanie sprzętu wojskowego i uzbrojenia do Ukrainy i państw z flanki wschodniej została podpisana przez Prezydenta USA Joe Bidena. Przepisy opierają się na programie Lend-Lease z 1941 roku, który umożliwiał wsparcie aliantów w czasie II wojny światowej.

WIĘCEJ SPRZĘTU I UZBROJENIA DLA UKRAINY OD USA DZIĘKI USTAWIE LEND-LEASE

Prezydent Joe Biden podpisując ustawę podkreślał, że jest ważnym narzędziem wspierającym obywateli Ukrainy i rząd do obrony przed najeźdźcą.

Ustawa Ukraine Democracy Defense Lend-Lease Act, została większością głosów zatwierdzona przez Kongres. Na mocy przepisów prezydent USA będzie mógł wypożyczać sprzęt i uzbrojenie Ukrainie lub innym zagrożonym atakiem państwom.

Joe Biden czeka też na zatwierdzenie przez amerykański kongres kolejnej puli 20 miliardów dolarów, która będzie przekierowana na pomoc wojskową dla Ukrainy.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BIZNES I POLITYKA

Putin włączy okupowane tereny do Rosji? Putin może już w piątek ogłosić aneksję okupowanych terytoriów- przewiduje brytyjski resort obrony.

BIZNES I POLITYKA

Trump oskarżony o wyłudzenie kredytów. Były prezydent USA Donald Trump, jego firma i troje dzieci zostali oskarżeni w środę przez prokurator Nowy Jork o...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jaka jest aktualna sytuacja na froncie wojny w Ukrainie i co oznacza mobilizacja w Rosji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z generałem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co może oznaczać ogłoszenie mobilizcji w Rosji rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Janem Piekło, byłym ambasadorem Polski w Ukrainie.

%d bloggers like this: