Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

WIĘCEJ SPRZĘTU I UZBROJENIA DLA UKRAINY OD USA DZIĘKI USTAWIE LEND-LEASE

Ustawa Lend-Lease ułatwiająca wysyłanie sprzętu wojskowego i uzbrojenia do Ukrainy i państw z flanki wschodniej została podpisana przez Prezydenta USA Joe Bidena. Przepisy opierają się na programie Lend-Lease z 1941 roku, który umożliwiał wsparcie aliantów w czasie II wojny światowej.

WIĘCEJ SPRZĘTU I UZBROJENIA DLA UKRAINY OD USA DZIĘKI USTAWIE LEND-LEASE

Prezydent Joe Biden podpisując ustawę podkreślał, że jest ważnym narzędziem wspierającym obywateli Ukrainy i rząd do obrony przed najeźdźcą.

Ustawa Ukraine Democracy Defense Lend-Lease Act, została większością głosów zatwierdzona przez Kongres. Na mocy przepisów prezydent USA będzie mógł wypożyczać sprzęt i uzbrojenie Ukrainie lub innym zagrożonym atakiem państwom.

Joe Biden czeka też na zatwierdzenie przez amerykański kongres kolejnej puli 20 miliardów dolarów, która będzie przekierowana na pomoc wojskową dla Ukrainy.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Przewodniczący amerykańskiej rezerwy federalnej Jerome Powell potwierdził, że Fed nie zawaha się podnosić stóp, dopóki inflacja nie spadnie.

ŚWIAT

Inflacja CPI w kwietniu w USA wyniosła 8,3% i jest o 0,2 punktu procentowego wyższa od prognoz rynkowych.

ŚWIAT

Dziś o godzinie 14.30 poznamy kwietniowe dane dotyczące inflacji konsumenckiej w USA. Według prognoz wyniesie ona do 8,1% rok do roku.

ŚWIAT

Szef amerykańskiej rezerwy federalnej Jerome Powell potwierdził determinację tamtejszego banku centralnego do obniżenia inflacji i powiedział, że agresywne podwyżki stóp możliwe są już w...

%d bloggers like this: