Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

WIĘCEJ REJESTRACJI I MNIEJ UPADŁOŚCI FIRM W TRZECIM KWARTALE

Główny Urząd Statystyczny poinformował , że w trzecim kwartale było więcej rejestracji i mniej upadłości firm w porównaniu z 2021 rokiem.

UPADŁOŚCI FIRM

W trzecim kwartale tego roku zarejestrowano o ponad 10% więcej przedsiębiorstw i odnotowano prawie 13% mniej upadłości niż w analogicznym okresie poprzedniego roku – poinformował dzisiaj Główny Urząd Statystyczny.

W liczbach wygląda to tak, że w trzecim kwartale zarejestrowano w Polsce prawie 94 tysiące przedsiębiorstw oraz 69 upadłości.

CZYTAJ TEŻ: INFLACJA NA WĘGRZECH NAJWYŻSZA OD 25 LAT. ORBAN CHCE LIMITÓW CEN PRODUKTÓW SPOŻYWCZYCH

Największy wzrost liczby rejestracji biznesów odnotowano w sektorze informacji i komunikacji (blisko 47%), w handlu i naprawie samochodów (8 i pół%), w transporcie i magazynowaniu (6%). Spadek liczby rejestracji nastąpił jedynie w budownictwie – o niespełna 1%. Najwięcej rejestracji, bo 85%, stanowiły jednoosobowe działalności osób fizycznych, a 12% spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
Spadek liczby upadłości odnotowano w handlu i naprawie samochodów (12 wobec 18), a wzrost w usługach (19 wobec 18).


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WIĘCEJ REJESTRACJI I MNIEJ UPADŁOŚCI FIRM W TRZECIM KWARTALE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: