Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

NIEMCY

WIĘCEJ KONTROLI ALE BEZ SZLABANU Z NIEMCAMI

Stałych kontroli na polsko-niemieckich granicach na razie nie będzie. Tak wynika z informacji które federalna minister spraw wewnętrznych przedstawiła dziś w Bundestagu. Będzie za to więcej lotnych kontroli.

Nancy Faeser, minister stpraw wewnętrznych Niemiec
Nancy Faeser, minister stpraw wewnętrznych Niemiec, FOT: Bundestag

Nancy Faeser mówiła tłumaczyła dziś deputowanym w Bundestagu w jaki sposób rząd zamierza przeciwdziałać masowej imigracji osób z Polski i Czech do Niemiec. Chodzi głównie o beneficjentów polskiej afery wizowej – czyli osoby z Azji i Afryki, które kupiły wizę do Polski. Ale Polskę traktują jako kraj tranzytowy do bogatszych państw Unii Europejskiej.

Rząd w Berlinie zamierza zwiększyć częstotliwość kontroli wokół granicy z Polską. Ale na ustanowienie stałych – podobnych do tych, jakie funkcjonują od 8 lat na granicy Bawarii z Austrią – jeszcze się nie zdecydował. Ustanowienie stałych kontroli wewnątrz strefy Schengen wymaga zgody Komisji Europejskiej.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

WIĘCEJ KONTROLI ALE BEZ SZLABANU Z NIEMCAMI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GOSPODARKA

Niemiecki przemysł ciągle w tarapatach. Produkcja przemysłowa u naszych zachodnich sąsiadów spadła w ujęciu rocznym 10-ty miesiąc z rzędu. Jak podał tamtejszy urząd statystyczny,...

INFLACJA

Ceny niemieckich producentów nadal pod kreską.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się dzieje z gospodarką niemiecką i jaki to ma wpływ na zamówienia z Niemiec rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Małgorzatą...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O fatalnych danych dotyczących konsumpcji w Niemczech rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z doktorem Piotrem Andrzejewskim, gł. analitykiem Instytutu Zachodniego.